Yozgat Bozok Üniversitesi 6 Öğretim Elemanı Alımı Yapıyor!

0
1119

Yozgat Bozok Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Yozgat Bozok Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 6 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 30 Kasım 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Yozgat Bozok Üniversitesi öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 6 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
” Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri, Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlayanlardan Öğretim Elemanı alınacaktır. İlanla ilgili tüm bilgiler ile istenen belgelere Üniversitemizin www.bozok.edu.tr adresinden ulaşılabilir. “
İlanda yer alan Yozgat Bozok Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren fakülteler aşağıda iletilmiştir:
 • Rektörlük (UZEM)
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi: Hemşirelik
 • Sorgun MYO: Ulaştırma Hizmetleri
 • Teknik Bilimler MYO: Mülkiyet Koruma ve Güvenlik

 Başvuru Şartları ve İstenen Belgeler:

 1. Matbu başvuru dilekçesi http://bozok.edu.tr/documents/ogretim%20elemani%20Basvuru%20Dilekcesi.doc internet adresinden alınarak eksiksiz olarak doldurulup imzalanacaktır. İmzasız dilekçe ile yapılan başvurular işleme alınmayacaktır.
 2. Lisans diploma ve transkript belge fotokopileri,
 3. Tezli yüksek lisans diploma ve transkript belge fotokopileri (istenen ilanlar için)
 4. Tezli yüksek lisans öğrenci belgesi ve transkript belge fotokopileri (istenen ilanlar için)
 5. Doktora öğrenci belgesi ve transkript belge fotokopileri (istenen ilanlar için)
 6. ALES belgesi,
 7. Yabancı Dil Belgesi *(Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan alınan puan.) (istenen ilanlar için)
 8. Öz geçmiş,
 9. Başvuru yapılan ilanın, ilan özel şart kısmında belirtilen deneyim belgeleri ile istenen diğer belgeler. (istenen ilanlar için)
Önemli Not:
 1. Her aday bir kadroya başvuru yapabilir. (birden fazla kadroya başvurduğu sonradan tespit edilen adayların başvuruları iptal edilecektir.)
 2. Başvuruda istenen belgeler fotokopi olması nedeniyle kesinlikle iade edilmeyecektir.
 3. Şartları taşımayan veya sonradan şartları taşımadığı tespit edilen adayların ataması yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.
 4. Araştırma görevlisi kadrosuna başvuranların atamaları 2547 sayılı Kanun’un 50/d maddesi uyarınca yapılacaktır.
Başvuru Tarihleri ve Yeri
 • Başvuru Başlama Tarihi 30/11/2020
 • Son Başvuru Tarihi 14/12/2020
 • Ön Değerlendirme Tarihi 16/12/2020
 • Sınav Giriş Tarihi 18/12/2020
 • Sonuç Açıklama Tarihi 22/12/2020
 • Başvuru Şekli: Şahsen veya Posta
BAŞVURU ADRESLERİ:
 1. 0001-0002 nolu Rektörlük (Uzem) ilanları için Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü Uzaktan Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi Erdoğan Akdağ Yerleşkesi Rektörlük Giriş Katı Atatürk yolu 7. Km 66100 Merkez/YOZGAT
 2. Diğer ilanlar için ilgili birimlere başvuru yapılacak olup, ayrıntılı iletişim bilgileri ile başvuru adresleri söz konusu birimlerin web sitelerinde yer almaktadır.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

7 − 2 =