Yozgat Bozok Üniversitesi 13 Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor!

0
368

Yozgat Bozok Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Yozgat Bozok Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği 6 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 13 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Yozgat Bozok Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 3 Profesör, 5 Doçent ve 5 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Yönergesinin ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlayanlardan Öğretim Üyesi alınacaktır. “
İlanda yer alan Yozgat Bozok Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Eğitim Fakültesi: Sınıf Eğitimi
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: Sağlık Yönetimi
 • Veteriner Fakültesi: Veterinerlik Zootekni
 • İlahiyat Fakültesi: Din Bilimleri
 • Tıp Fakültesi: Ortopedi ve Travmatoloji, Göz Hastalıkları, Tıbbi Farmakoloji
 • Akdağmadeni Sağlık Meslek Yüksekokulu: Hemşirelik
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi: Çocuk Gelişimi
 • Kenevir Araştırma Enstitüsü: Malzeme ve Enerji, Temel Bilimler ve Sağlık

Başvuru Şartları ve İstenen Belgeler:

 • Profesör kadrosu daimi statüde olup adaylar dilekçesinde:
Başvurmuş olduğu anabilim dalını belirtecek, varsa hizmet belgesi (e-devlet üzerinde hitap yazılarak temin edilebilir), yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış veya e-devletten temin edilmiş öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, fotoğraflı öz geçmişlerini, bilimsel yayımlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlilik veya yüksek lisans (bilim uzmanlığı) çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan belgelerini 1 (bir) takım dosya ve 5 (beş) adet flash bellek ile başvuru yapacaklardır. Adaylar, Doçentlik unvanını aldıktan sonra ilgili bilim alanında özgün yayımlarından birini başlıca araştırma eseri olarak belirteceklerdir.
 • Doçent Kadrosu daimi statüde olup adaylar dilekçesinde:
Başvurmuş olduğu anabilim dalını belirtecektir. Fotoğraflı öz geçmiş, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış veya e-devletten temin edilmiş öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, doçentlik belgesini (resmi kurumlarca onaylı sureti), varsa hizmet cetveli (e-devlet üzerinde hitap yazılarak temin edilebilir), bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıflarını, bunlara ilişkin dokümanlarını, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora çalışmalarını veya yüksek lisans çalışmalarını, Üniversitelere veya Yüksek Teknoloji Enstitülerine katkılarını kapsayan belgelerini 1 (bir) takım dosya ve 3 (üç) adet flash bellek ile başvuru yapacaklardır.
 • Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için adaylar dilekçesinde:
Başvurduğu ana bilim dalını belirtecektir. Varsa hizmet belgesi (e-devlet üzerinde hitap yazılarak temin edilebilir), yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış veya e-devletten temin edilmiş öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, fotoğraflı öz geçmişini, bilimsel çalışma ve yayımlarını kapsayan 1 (bir) takım dosya ve 3 (üç) adet flash bellek ile başvuru yapacaklardır.


İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

eighteen + 15 =