YÖK’ten Hemşirelik Öğrencileri için Staj Seçeneği

0
68

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç,  mezun aşamasında olan hemşirelik öğrencileri için staj eğitimlerini uzaktan öğretimle yapabileceklerini iletti.

10 Nisan 2020 tarihinde Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Prof. Dr. Yekta Saraç mezun aşamasında olan hemşire adayları ile ilgili alınan kararın ilgili kurullara iletildiğini belirtti.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç

Daha önceki günlerde öğretmen adaylarının uygulamalı derslerinin ‘ders, ödev ve dosya hazırlığı’ ile telafi edilebileceği yönünde karar alan YÖK’ten bu seferde hemşirelik programlarında mezun aşamasında olan hemşirelik öğrencileri için önemli bir karar alındığı bu kararın ilgili yükseköğretim kurullarına iletildiği bilgisi verildi.

YÖK yeni kararı ile mezun aşamasında olan hemşirelik öğrencileri için staj seçenekleri sundu

YÖK Başkanı Yekta Saraç , Koronavirüs salgını nedeniyle yükseköğretimin tüm imkanlarından yararlanarak bu süreci yönetmeye devam ettiklerini belirtildi. 

Profesör Saraç Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama’da şunları iletti:

“Bu kapsamda, Hemşirelik programlarında mezun aşamasında olan öğrencilerimizin, yaşanan güçlükler nedeniyle, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı bahar dönemiyle sınırlı kalmak kaydıyla, staj/uygulama eğitimlerini sağlık birimlerinde koruyucu önlemler alınarak yapabilecekleri gibi uzaktan öğretim yoluyla,tamamlayabilmeleri hususunun yükseköğretim kurumlarının ilgili kurulları tarafından değerlendirilerek karara bağlanması uygun görülmüş ve bu karar yükseköğretim kurumlarına iletilmiştir.

 

YÖK tarafından alınan öğretmen adaylarının uygulamalı ders aşamaları için alınan karar ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

16 + two =