YÖK’ten Beklenen İnternet Desteği Geldi

0
960

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç, yaptığı açıklama ile YÖK Dersleri Platformu’nun hizmete açıldığını ve 6 GB’lık internet desteği verileceğini açıkladı.

29 Nisan 2020 tarihinde YÖK Başkanı Yekta Saraç,  YÖK Resmi İnternet Sitesi ve Twitter hesabı’nda yayımlanan açıklamasında öğrencilerin dijital ders içeriklerine ulaşabileceği  YÖK Dersleri Platformu’nun açıldığını ve öğrencilere uzaktan eğitim sürecinde 6 GB’lik internet desteği verileceğini belirtti.

Salgın süreci boyunca YÖK tarafından yapılan çalışmalar neticesinde öğretmen adaylarının uygulamalı dersleri, hemşirelik, eczacılık , diş hekimliği ve tıp öğrencileri için uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin lehine olan kararlar alındı. Son yapılan açıklama ile uzaktan eğitim süreci için imkanı olmayan öğrencilerin de yoğun talebi göz önüne alınarak 6 GB’lik internet desteği verileceği duyuruldu.

YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın Kovid-19 salgını ile mücadele içinde olan ülkemizde eğitim ve öğretime yönelik sürecin aksamaması adına yaptıkları çalışmalar sonucunda açılan YÖK Dersleri Platformu ve 6 GB’lık internet desteği ile alakalı bilgilendirmesi şu şekildedir.

YÖK Başkanı Saraç’ın  Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama detayları:

“Sevgili gençler, bildiğiniz üzere küresel Kovid-19 salgını nedeniyle evlerinizde kalıp uzaktan eğitim alırken, sizlere çeşitli dijital ders materyalleri ile destek olmak amacıyla yokdersleri.yok.gov.tr adresi üzerinden “YÖK Dersleri Platformunu” hizmete açtık.

Çok ilgi gören platformumuzdan yararlanma hususunda yaşadığınızı ilettiğiniz internet kotası sorununuza yönelik bir süreden beri mobil operatörlerle yürüttüğümüz çalışmalar olumlu şekilde sonuçlandı. Bu konuda sıkıntı yaşayan öğrencilerimize güzel bir haberimiz var.

Uzaktan Eğitime Destek Kotası

Artık “YÖK Dersleri Platformu” sayfasında yer alan üniversitelerimize ait dijital ders içeriklerine, mobil operatörleriniz ile yapacağınız işlemler sonrasında hatlarınıza ücretsiz olarak tanımlanacak olan “6 GB’lık Uzaktan Eğitime Destek Kotası” kapsamında erişebileceksiniz.

Bütün mobil operatörler tarafından verilecek olan 6 GB’lık ücretsiz internet kullanımına “birçok üniversitemizin sağladığı ders içeriği ve online eğitimler” de dahil olacaktır. (Bu üniversitelerimiz: yok.gov.tr/DuyuruBelgeler) “

YÖK Başkanı Saraç, Uzaktan Eğitim Destek Kotası kapsamında sağladıkları internet hizmeti nedeniyle mobil operatör firmalarına teşekkürlerini iletti

“Salgın sürecinde evlerinde uzaktan eğitim alan öğrencilerimize destek olmak amacıyla sağlanan 6 GB’lık ücretsiz internet hizmetinden dolayı ülkemizdeki bütün mobil operatörlere şahsım, öğrencilerimiz ve üniversitelerimiz adına teşekkür ederim. @Turkcell, @vodafone, @TurkTelekom”

 


YÖK tarafından alınan öğretmen adaylarının uygulamalı ders aşamaları için alınan karar ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Hemşirelik öğrencileri için YÖK tarafından alınan kararla sunulan staj seçeneklerini içeren yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Eczacılık ve Diş Hekimliği öğrencileri için YÖK tarafından alınan karar ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

İntörn aşamasında olan Tıp Öğrencileri için YÖK tarafından alınan karar ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

nine − one =