YKS Adayları için Nüfus Müdürlükleri Hangi Tarihlerde Açık Olacak?

0
5272

ÖSYM’nin YKS sınav merkezlerinin belirlendiğini duyurması üzerine Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü açıklama yayımladı.

T.C. İç İşleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü YKS’ye girecek öğrenciler için T. C. Kimlik Kartı başvurularının alınması adına Nüfus Müdürlüklerinin 30 Mayıs 2020 tarihinde açık olacağını belirtti.

Koronavirüs salgını nedeniyle tarihleri ertelenen daha sonra tekrar öne çekilen YKS’ye girecek öğrencilerin sınava girebilmek için T.C. Kimlik Kartı çıkartmaları gerekmektedir. Bu nedenle İç İşleri Bakanlığı Nüfus Genel Müdürlüğü harekete geçerek sınavdan önce T.C. Kimlik Kartı olmayan öğrencilerin başvuru yapabilmeleri amacıyla ülke çapında tüm il ve içe Nüfus Müdürlüklerinin 30 Mayıs 2020 Cumartesi Günü belirli saatler arasında açık olacağı iletildi.

Nüfus Genel Müdürlüğünün internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamanın tam metni aşağıda bulunmaktadır:
“ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek olan öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvurularının alınması amacıyla tüm il ve ilçe nüfus müdürlükleri 30 Mayıs Cumartesi günü 10.00-17.00 saatleri arasında açık bulundurulacaktır.
Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 30 Mayıs Cumartesi günü 15 yaşını tamamlayanların kendileri ile birlikte ana, baba, veli veya vasisi; T.C. kimlik kartı başvurusunda bulunmakla sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla sınava başvurulduğunu gösterir fotoğraflı belge ile 10.00-17.00 saatleri arasında sokağa çıkabileceklerdir.
Öğrencilerimizin mağdur olmaması için başvurudan önce T.C. kimlik kartı bedellerinin PTT, anlaşmalı bankalar ya da interaktif vergi dairesi (https://ivd.gib.gov.tr) adresinden yatırılması ve son altı ayda çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ile bulundukları yer il veya ilçe nüfus müdürlüklerine randevusuz olarak müracaat etmeleri gerekmektedir.”

Kaynak


2020-YKS ve 2020-MSÜ Sınav Merkezleri Belirlendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

7 + four =