Yaşar Üniversitesi 6 Öğretim Üyesi Alımı Yapacak!

0
1121

Yaşar Üniversitesi akademisyen alım ilanı yayımladı.

Yaşar Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 6 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 21 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Yaşar Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanında 2 Profesör, 1 Doçent ve 3 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
“Yaşar Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize ilgili Birimlerine 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile bu Kanun’a dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca 12.06.2018 tarih ve 30449 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”, Üniversitemiz resmi erişim sayfasında yayımlanan “Akademik Kadrolara Atama ve Yükseltmeler Hakkında Yönerge”de belirtilen kıstasları yerine getirmiş olmak kaydıyla ilgili alanlarda uzmanlaşmış öğretim üyeleri alınacaktır. “
İlanda yer alan Yaşar Üniversitesi ve üniversiteye alım yapılacak öğretim üyesi kadroları için ilgili kadroyu içeren fakülteler aşağıda iletilmiştir:
 • İşletme Fakültesi: Lojistik Yönetimi Bölümü (*),
 • Hukuk Fakültesi: Kamu Hukuku Bölümü
 • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi: Uluslararası İlişkiler Bölümü (*)
 • Adalet Meslek Yüksekokulu: Adalet Bölümü
 • Mimarlık Fakültesi: İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü (*)
 • Mühendislik Fakültesi: İnşaat Mühendisliği Bölümü (*)

Başvuru Şartları ve İstenen Belgeler:

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
 2. Bir adet başvuru dilekçesi, son altı ay içinde çekilmiş üç adet biyometrik fotoğraf, onaylı nüfus cüzdanı sureti, adli sicil ve arşiv kaydı sorgulaması sonuç belgesi (e-Devlet üzerinden “Resmi Kuruma Hitaben” alınacak barkodlu belge), Doçentlik ve Doktora belgelerinin resmi onaylı örnekleri ile diğer öğrenim belgeleri (belgelerin asılları ile fotokopilerinin getirilmesi gerekmektedir), YÖK formatlı güncel özgeçmiş ve yayın listesi, başlıca araştırma eserleri ile bilimsel çalışma ve yayınları, yayınlarına yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmaları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, Yabancı dil (İngilizce) sınav sonuç belgesi (YÖKDİL/YDS ya da ÖSYM tarafından eşdeğer kabul edilen yabancı dil sınavı) içeren PDF formatında hazırlanmış; Profesör kadrosu için beş adet, Doçent kadrosu için dört adet taşınabilir bellek ile Yaşar Üniversitesi Rektörlüğü, İnsan Kaynakları Müdürlüğüne, Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için dört adet taşınabilir bellek ile ilgili Fakülteye başvurulması gerekmektedir.
 3. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca onaylanmış denkliğinin olması şarttır.
 4. Adayların Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmaması gerekmektedir.
 5. (*) Eğitim-öğretim dili İngilizce olduğundan, başvuracak adayların “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim-Öğretimi ve Yabancı Dille Eğitim-Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik”teki genel şartları sağlamaları gerekmektedir.
Başvuru Tarihleri
 • Başvuru süresi bu ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gündür. Başvurular T.C. Yaşar Üniversitesi, İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Üniversite Cad. Ağaçlı Yol No:37-39 PK. 35100 Bornova – İZMİR adresine şahsen veya kargo ile yapılabilir.
 • İnternet üzerinden başvuru kabul edilmez.
 • Kargo ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar Üniversitemize ulaşmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan, eksik belgeli ve başvuru süresi içinde yapılmayan başvurular ile kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
 • İdare gerekli gördüğü takdirde “ilanın” her aşamasını iptal etme hakkına sahiptir.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1 × 5 =