Yaşar Üniversitesi 10 Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor!

0
812

Yaşar Üniversitesi akademik kadro alım ilanı yayımladı.

Yaşar Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 10 öğretim üyesi alınacağı ile alakalı ilanı 16 Temmuz 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Yaşar Üniversitesi öğretim üyesi ilanında 2 Profesör, 3 Doçent ve 5 Dr. Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Yaşar Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz ilgili Birimlerine 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile bu Kanun’a dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca 12.06.2018 tarih ve 30449 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”, Üniversitemiz erişim sayfasında yayımlanan “Akademik Kadrolara Atama ve Yükseltmeler Hakkında Yönerge”de belirtilen kıstasları yerine getirmiş olmak kaydıyla ilgili alanlarda uzmanlaşmış öğretim üyeleri alınacaktır.”
İlanda  Yaşar Üniversitesi akademisyen olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
 • İşletme Fakültesi: İşletme Bölümü (*),Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü (*)
 • Sanat ve Tasarım Fakültesi:Müzik Bölümü,
 • Mühendislik Fakültesi: Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü (*), Makine Mühendisliği Bölümü (*),
 • Mimarlık Fakültesi: İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü (*)
 • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi: İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü (*)
 • Fen Edebiyat Fakültesi: Bilim Kültürü Bölümü
Başvuru Şartları:
 1.  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,
 2. Bir adet başvuru dilekçesi, son altı ay içinde çekilmiş üç adet biyometrik fotoğraf, onaylı nüfus cüzdanı sureti, adli sicil ve arşiv kaydı sorgulaması sonuç belgesi (e-devlet üzerinden “Resmi Kuruma Hitaben” alınacak barkodlu belge), Doçentlik ve Doktora belgelerinin resmi onaylı örnekleri ile diğer öğrenim belgeleri (belgelerin asılları ile fotokopilerinin getirilmesi gerekmektedir), yabancı dil (İngilizce) belge örneği (YÖKDİL/YDS ya da ÖSYM tarafından eşdeğer kabul edilen yabancı dil sınavı), YÖK formatlı güncel özgeçmiş ve yayın listesi, başlıca araştırma eserleri ile bilimsel çalışma ve yayınları, yayınlarına yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmaları, eğitim-öğretim faaliyetlerini içeren PDF formatında hazırlanmış; Profesör kadrosu için beş adet, Doçent kadrosu için dört adet taşınabilir bellek ile Yaşar Üniversitesi Rektörlüğü, İnsan Kaynakları Müdürlüğüne, Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için dört adet taşınabilir bellek ile ilgili Fakülteye başvurulması gerekmektedir.
 3. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca onaylanmış denkliğinin olması şarttır.
 4. Adayların Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmaması gerekmektedir. (*) Eğitim-öğretim dili İngilizce olduğundan, başvuracak adayların “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim-Öğretimi ve Yabancı Dille Eğitim-Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik”teki genel şartları sağlamaları gerekmektedir.
 5. Başvuru süresi bu ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gündür. Başvurular T.C. Yaşar Üniversitesi, İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Üniversite Cad. Ağaçlı Yol No: 37-39 PK. 35100 Bornova – İZMİR adresine şahsen veya kargo ile yapılabilir. İnternet üzerinden başvuru kabul edilmez. Kargo ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar Üniversitemize ulaşmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan, eksik belgeli ve başvuru süresi içinde yapılmayan başvurular ile kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. İdare gerekli gördüğü takdirde “ilanın” her aşamasını iptal etme hakkına sahiptir.
Başvuru Tarihleri:
İlk Başvuru Tarihi: 16 Temmuz 2020
Son Başvuru Tarihi: 30 Temmuz 2020

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

5 × 4 =