Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı

0
978

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi akademik personel ilanı yayımladı.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, bünyesindeki farklı fakülte ve bölümlere 25 Doktor Öğretim Üyesi, 13 Doçent ve 7 Profesör alımı yapılacağı ile ilgili ilanı 7 Mayıs 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi akademik kadro ilanında toplamda 45 Öğretim Üyesi alımı yapacağını duyurdu.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda unvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim üyesi alınacaktır. ”

Genel Şartlar:

 1. 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları,
 2. Adayların 2547 Sayılı Kanun’un 5772 sayılı Kanun’la değiştirilen 23, 24 ve 26. maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmaları,
 3. Yabancı Ülkelerden alınan Diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekmektedir.

İstenilen Belgeler:

Profesör kadroları daimi statüde olup, başvuracak adayların başvuracakları Anabilim Dalını belirtir dilekçelerine;
 • Özgeçmiş,
 • Doçentlik belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarının birer suretini ekleyerek 6 (Altı) adet CD veya USB ortamında Rektörlüğe,
Doçent kadroları daimi statüde olup, başvuracak adayların başvuru dilekçelerine;
 • Özgeçmişlerini,
 • Doçentlik belgesi,
 • Başlıca araştırma eserlerini ve bilimsel çalışma ile yayınlarını kapsayan 4 (Dört) adet CD veya USB ekleyerek Rektörlüğe
Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçelerine;
 • Kısa özgeçmişlerini,
 • Doktora belgelerini ve
 • Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) adet CD veya USB şeklinde ilgili birimlere başvurmaları gerekmektedir.

Önemli:

 • Atamalar, Üniversitemiz Senatosunca belirlenen Öğretim Üyeliğine Yükselme ve Atama Kriterlerine göre yapılacaktır.
 • Herhangi bir Kamu Kurumunda çalışanların (Daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştıkları Kurumlarından alacakları onaylı Hizmet Belgesini dosyalarına eklemeleri gerekmektedir
 • Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvurabilirler. Birden fazla kadroya başvuruda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Başvuru Yeri ve Tarihleri:

 1.  Başvurular şahsen veya posta ile yapılacaktır.
 2. Posta ile yapılan başvurularda son başvuru tarihinden sonra gelecek müracaatlar değerlendirmeye alınmayacaktır ve postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu olmayacaktır.
İLK BAŞVURU TARİHİ : 08.05.2020 SON BAŞVURU TARİHİ : 22.05.2020 Başvuru Adresi: Başvurular ilanda belirtilen yolla şahsen (KTO Karatay Üniversitesi İnsan Kaynakları Koordinatörlüğüne) veya postayla (KTO Karatay Üniversitesi Rektörlüğü İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü Akabe Mah. Alaaddin Kap Cad. No: 130 Karatay/KONYA) adresine yapılmalıdır.
 • İlanda belirtilen tarihten sonra elimize geçen ve eksik belgeli müracaatlar kabul edilmeyecektir
Resmi Gazete İlanı
Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

fifteen − 8 =