Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 45 Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor!

0
1091

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi akademisyen alım ilanı yayımladı.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 45 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 24 Eylül 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanında 7 Profesör, 22 Doçent ve 16 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
“Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince aşağıda unvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara öğretim üyesi alınacaktır”
İlanda yer alan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve üniversiteye alım yapılacak öğretim üyesi kadroları için ilgili kadroyu içeren fakülteler aşağıda iletilmiştir:
 • Başkale Meslek Yüksekokulu: Bilgisayar Programcılığı
 • Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu: Beden Eğitimi ve Spor
 • Denizcilik Fakültesi: Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği
 • Diş Hekimliği Fakültesi: Endodonti, Periodontoloji, Protetik Diş Tedavisi
 • Edebiyat Fakültesi: Türkiye Cumhuriyeti Tarihi, Ortaçağ Tarihi, Türk Halk Edebiyatı,
 • Eğitim Fakültesi: Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Matematik Eğitimi, Tarih Eğitimi, Zihin Engelliler Eğitimi,
 • Fen Fakültesi: Fizikokimya, Nükleer Fizik
Diğer fakülte ve yüksekokullar için hangi bölümlere kadro açıldığını öğrenmek için tıklayınız

Başvuru Şartları 

 • 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları,
 • Adayların 2547 sayılı Kanun’un 5772 sayılı Kanun’la değiştirilen 23, 24 ve 26. maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmaları,
 • Yabancı Ülkelerden alınan Diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekmektedir.

İstenilen Belgeler

 1. Profesör kadroları daimi statüde olup, başvuracak adayların başvuracakları Anabilim Dalını belirtir dilekçelerine; özgeçmiş, doçentlik belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarının birer suretini ekleyerek 6 (Altı) adet CD veya USB ortamında Rektörlüğe,
 2. Doçent kadroları daimi statüde olup, başvuracak adayların başvuru dilekçelerine; özgeçmişlerini, doçentlik belgesi, başlıca araştırma eserlerini ve bilimsel çalışma ile yayınlarını kapsayan 4 (Dört) adet CD veya USB ekleyerek Rektörlüğe,
 3. Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçelerine kısa ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) adet CD veya USB şeklinde ilgili birimlere başvurmaları gerekmektedir.
 4. Atamalar, Üniversitemiz Senatosunca belirlenen Öğretim Üyeliğine Yükselme ve Atama Kriterlerine göre yapılacaktır.
 5. Herhangi bir Kamu Kurumunda çalışanların (Daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştıkları Kurumlarından alacakları onaylı Hizmet Belgesini dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

nineteen − six =