Ufuk Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Alım İlanı Yayımladı

0
772

Ufuk Üniversitesi akademik kadro alım ilanı yayımladı.

Ufuk Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 1 öğretim üyesi alınacağı ile alakalı ilanı 7 Temmuz 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Ufuk Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanında 1 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Ufuk Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Ufuk Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinde öngörülen koşulları sağlamış olmak şartı ile (Aylık ve diğer hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olmak üzere devamlı statüde) öğretim üyesi alınacaktır. “
İlanda Ufuk Üniversitesi öğretim üyesi olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: Yönetim Bilişim Sistemleri bölümüne; Üniversitelerin Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği ve Bilişim Sistemleri lisans programlarının birinden mezun olmak ve bu alanlarda tezli yüksek lisans ve doktora derecesine sahip olmak. Nesne Tabanlı Programlama, Veri Tabanı Tasarımı ve Yönetimi, İşletim Sistemleri, Programlama Dilleri, Bilgi Yönetimi, Bilgi Erişimi, İnsan Bilgisayar Etkileşimi, Makine Öğrenmesi, Yapay Zeka, Bilgisayar Ağları gibi alanlardan bir kaçında ders verebilir durumda olmak ve ilgili alanlarda ulusal ve uluslararası dergilerde yayın yapmış olmak niteliklerine sahip 1 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacaktır.

İstenilen Belgeler:

  • Profesör, Doçent, Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracakların Fakülte/Bölüm/Anabilim Dalını belirtir bir dilekçe ekinde,
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • 2 adet fotoğraf,
  • Özgeçmişlerini, Öğrenim durumlarını gösterir belgeleri,
  • Bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan (Profesör için 6 takım, Doçent, Dr. Öğretim Üyesi için 4 takım) dosyalarını vermeleri gerekmektedir.
Başvuru Tarihleri ve Şartları
  • Son başvuru tarihi, ilanın yayınlandığı gün dahil olmak üzere 15 günlük sürenin bitimidir.
  • Müracaatlar şahsen yapılacaktır.
  • Süresi içinde yapılmayan ve eksik evrakla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. (Yurtdışından alınan tüm diplomaların ilgili makamlarca denkliğininalınmış olması gerekmektedir. )
İlk Başvuru Tarihi: 7 Temmuz 2020
Son Başvuru Tarihi: 21 Temmuz 2020

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

17 − twelve =