Ufuk Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

0
753

Ufuk Üniversitesi akademik kadro alım ilanı yayımladı.

Ufuk Üniversitesi, çeşitli fakülte / enstitü ve bölüm / ana bilim dallarına 6 akademik personel alınacağı ile alakalı ilanı 26 Haziran 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Ufuk Üniversitesi akademik personel alım ilanında toplamda 1 Profesör, 4 Doktor Öğretim Üyesi ve 1 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“Ufuk Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Ufuk Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinde öngörülen koşulları sağlamış olmak şartı ile (Aylık ve diğer hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olmak üzere devamlı statüde) öğretim üyesi alınacaktır.”
İlanda Ufuk Üniversitesi öğretim üyesi olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
 • Tıp Fakültesi: İç Hastalıkları / Genel Dahiliye
 • Hemşirelik Yüksekokulu: Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği ve Halk Sağlığı Hemşireliği

İstenilen Belgeler:

Profesör, Doçent, Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracakların Fakülte/Bölüm/Anabilim Dalını belirtir bir dilekçe ekinde,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • 2 adet fotoğraf,
 • Öz geçmişlerini,
 • Öğrenim durumlarını gösterir belgeleri,
 • Bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan (Profesör için 6 takım, Doçent, Dr. Öğretim Üyesi için 4 takım) dosyalarını vermeleri gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri 

 1. Başvurular ilanın Resmi Gazetede yayımı tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Rektörlük Personel Müdürlüğüne (Ufuk Üniversitesi Personel Müdürlüğü İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı No:129 PK: 06836 Gölbaşı/ANKARA adresine) posta yolu ile teslim edilecektir.
 2. İlanımıza http://www.ufuk.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Ufuk Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik gereğince öngörülen koşulları sağlamış olmak şartı ile (Aylık ve diğer hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olmak üzere) daimi statüde görev almak üzere öğretim elemanı alınacaktır”
İlanda Ufuk Üniversitesi öğretim elemanı olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
 • Hemşirelik Yüksekokulu: Hemşirelik Anabilim Dalında/Bölümünde (Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği ve Hemşirelikte Yönetim branşları hariç)

İstenilen Belgeler:

Öğretim Elemanı kadrosuna başvuracak adayların Birim/Bölüm belirtir bir dilekçe ekinde,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • 1 adet fotoğraf,
 • Öz geçmişleri,
 • Öğrenim belgeleri ve lisans not ortalamasını gösterir belge,
 • ALES ve YDS belgelerinin fotokopileri ile birlikte ilanın Resmi Gazetede yayımı tarihinden itibaren 15 gün içerisinde şahsen veya posta ile Rektörlük Personel Müdürlüğüne (Ufuk Üniversitesi Personel Müdürlüğü İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı No:129 PK: 06836 Gölbaşı/ANKARA adresine) teslim edilecektir.
 • İlanımıza http://www.ufuk.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Önemli Bilgiler:

 1. *ALES: Doktora veya tıpta uzmanlık eğitimini tamamlamış olanlar ile Yükseköğretim Kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlar ALES’ten muaf olup, muafiyetten yararlanmayı talep edenler bu durumlarını dilekçe eki ile belgelendirmesi gerekmektedir.
 2. Araştırma Görevlisi kadrolarına başvuranlarda ilan edilen bölüm/ program hangi alanda öğrenci alıyorsa o alandaki ALES puan türü kullanılabilecektir.
 3. Öğretim görevlisi kadrolarına başvurularda adayın lisans mezuniyeti hangi alanda ise o alandaki ALES puan türünü ya da ilan edilen bölüm/program hangi alanda öğrenci alıyorsa o alandaki ALES puan türünü tercihine göre kullanabilecektir.
 4. Özel yetenekle ve yabancı dil puanı ile öğrenci alan programlardan mezun olanlar herhangi bir ALES puan türünü kullanabilecektir.
 5. Alan türü değişen lisans programlarından mezun olanlar, lisans eğitimine başladıkları alandaki ALES puan türünü veya mezun oldukları programın ilan tarihindeki ALES puan türünü tercihine göre kullanabilecektir.
 6. Meslek Yüksekokulu öğretim elemanı kadrolarına başvurularda herhangi bir ALES puan türünü kullanılabilecektir.
 7. **YDS (YABANCI DİL SINAVI): Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (YÖKDİL–YDS-KPDS-ÜDS) en az 50 puan veya ÖSYM “ösym.gov.tr” tarafından eşdeğerliliği kabul edilen Uluslararası Yabancı Dil Sınavından (TOEFLIBT-FCE-CPE-CAE-PTE) bu puan muadili bir puan almış olmak.
 8. Kısmen veya tamamen yabancı dille eğitim yapılan programlar ile uluslararası ilişkiler öğretim görevlisi kadrosuna başvurularda yabancı dil sınavından en az 80 puan almış olmak. Meslek Yüksekokulu öğretim elemanı (Yabancı dille eğitim yapılan program öğretim görevlisi hariç.) YDS şartı aranmaz.

Başvuru Tarihleri 

 • Duyuru Başlama Tarihi: 26.06.2020
 • Son Başvuru Tarihi: 10.07.2020 (mesai bitimine kadar)
 • Ön Değerlendirme Sonuç Tarihi: 16.07.2020
 • Yazılı Sınav Giriş Tarihi: 22.07.2020
 • Sınav Giriş Yeri /Saati: İlgili Birim / Saat 10:00
 • Sonuç açıklama “Nihai Değerlendirme” Tarihi: 29.07.2020
İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

thirteen − six =