Ufuk Üniversitesi 3 Araştırma Görevlisi Alımı Yapıyor!

0
1181

Ufuk Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 3 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 16 Mart 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Ufuk Üniversitesi öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 3 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik gereğince öngörülen koşulları sağlamış olmak şartı ile (Aylık ve diğer hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olmak üzere) daimi statüde görev almak üzere öğretim elemanı alınacaktır. “
Ufuk Üniversitesi öğretim elemanı kadroları için ilgili kadroyu içeren fakülteler aşağıda iletilmiştir:
 • Fen – Edebiyat Fakültesi:  Psikoloji Bölümü
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü

İstenen Belgeler:

 1. Öğretim Elemanı kadrosuna başvuracak adayların Birim/Bölüm belirtir bir dilekçe ekinde,
 2. Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 3. 1 adet fotoğraf,
 4. Öz geçmişleri,
 5. Öğrenim belgeleri ve lisans not ortalamasını gösterir belge,
 6. ALES ve YDS belgelerinin fotokopileri

ALES Puanı Şartları

 1. Doktora veya tıpta uzmanlık eğitimini tamamlamış olanlar ile Yükseköğretim Kurumalarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlar ALES’ten muaf olup, muafiyetten yararlanmayı talep edenler bu durumlarını dilekçe eki ile belgelendirmesi gerekmektedir.
 2. Araştırma Görevlisi kadrolarına başvuranlarda ilan edilen bölüm/ program hangi alanda öğrenci alıyorsa o alandaki ALES puan türü kullanılabilecektir.
 3. Öğretim görevlisi kadrolarına başvurularda adayın lisans mezuniyeti hangi alanda ise o alandaki ALES puan türünü ya da ilan edilen bölüm/program hangi alanda öğrenci alıyorsa o alandaki puan türünü tercihine göre kullanabilecektir.
 4. Özel yetenekle ve yabancı dil puanı ile öğrenci alan programlardan mezun olanlar herhangi bir ALES puan türünü kullanabilecektir.
 5. Alan türü değişen lisans programlarından mezun olanlar, lisans eğitimine başladıkları alandaki puan türünü veya mezun oldukları programın ilan tarihindeki ALES puan türünü tercihine göre kullanabilecektir.
 6. Meslek Yüksekokulu öğretim elemanı kadrolarına başvurularda herhangi bir ALES puan türünü kullanılabilecektir.

YDS Puanı Şartları

 1. YDS (YABANCI DİL SINAVI): Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından (YÖKDİL–YDS-KPDS-ÜDS) en az 50 puan veya ÖSYM “ösym.gov.tr” tarafından eşdeğerliliği kabul edilen Uluslararası Yabancı Dil Sınavından (TOEFLIBT-FCE-CPE-CAE-PTE) bu puan muadili bir puan almış olmak.
 2. Kısmen veya tamamen yabancı dille eğitim yapılan programlar ile uluslararası ilişkiler öğretim görevlisi kadrosuna başvurularda yabancı dil sınavından en az 80 puan almış olmak. Meslek Yüksekokulu öğretim elemanı (Yabancı dille eğitim yapılan program öğretim görevlisi hariç.) YDS şartı aranmaz.

Başvuru Şartları ve Tarihleri:

 • İlanın Resmî Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gün içerisinde şahsen veya posta ile Rektörlük Personel Müdürlüğüne teslim edilecektir.
 • Detaylara http://www.ufuk.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
Sınav Takvimi
 • Duyuru Başlama Tarihi: 16 Mart 2021
 • Son Başvuru Tarihi: İlanın Resmî Gazete’de yayım tarihini izleyen 15’inci gün mesai bitimi.
 • Ön Değerlendirme Sonuç Tarihi: 14.04.2021
 • Yazılı Sınav Giriş Tarihi: 21.04.2021
 • Sınav Giriş Yeri/ Saati: İlgili Birim/ Saat 10:00
 • Sonuç açıklama “Nihai Değerlendirme” tarihi: 29.04.2021

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
Bu haber hakkındaki görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

three × four =