Türk Hava Kurumu Üniversitesi 31 Öğretim Üyesi Alacak!

0
583

Türk Hava Kurumu Üniversitesi 31 Profesör, Doçent, Dr. Öğretim Üyesi ve Araştırma Görevlisi/Öğretim Görevlisi alımı yapacak!

Türk Hava Kurumu Üniversitesi 31 Profesör, Doçent, Dr. Öğretim Üyesi ve Araştırma Görevlisi/Öğretim Görevlisi olarak akademik personel alacağımı yapacağını Resmi Gazete üzerinden duyurmuştur.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in ilgili maddeleri uyarınca aşağıda nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim Elemanı alınacaktır.

Başvuruda bulunacak Öğretim Üyesi adayların, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinde belirtilen atama kriterlerini sağlamaları ve bunları sağladıklarını başvuru dilekçelerinde beyan etmeleri gerekmektedir.

Yabancı dille eğitim yapılan birimlere başvuracak adayların mezun oldukları üniversiteye bakılmaksızın; Öğretim Üyeleri ve Öğretim Görevlileri için Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya eşdeğeri bir sınavdan 80 ve üzeri başarı notu almış olmaları gerekmektedir. İşletme Fakültesi Araştırma Görevlileri için en az 80 başarı notu almış olmaları gerekmektedir.

Rektörlüğe bağlı Yabancı Diller Bölümü ile Türkçe eğitim yapılan Ankara Havacılık Meslek Yüksekokulu bünyesinde İngilizce derslerini vermek üzere ilana çıkılan Öğretim Görevlisi kadroları için Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya eşdeğeri bir sınavdan 90 ve üzeri başarı notu almış olmaları gerekmektedir.

Öğretim Görevlileri ve Araştırma Görevlileri için tüm programlarda Ales Puanı en az 70 olması gerekmektedir. (Yabancı Diller Bölümü için, 31 Temmuz 2008 tarihinden önce yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmakta olan ve doktorasını tamamlamış adaylarda ALES şartı aranmaz.)

Not: Yurtdışından alınan diplomalara ait YÖK denklik belgelerinin başvuruda ibraz edilmesi gereklidir.

Öğretim Üyesi Kadroları için Gerekli Belgeler

 • Başvurdukları birim ve anabilim dalı ile istenen kriterleri sağladığını belirten dilekçe
 • Özgeçmiş ve Yayın listesi
 • Nüfus cüzdanı örneği ve 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Doçent ve Profesör kadroları için Doçentlik Belgesi
 • Doçent ve Profesör kadroları için Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar bile) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesi dökümü
 • Doktor Öğretim Üyesi kadroları için; Noter onaylı diploma fotokopileri (Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora belgesi), Doktora belgesi (yurtdışında alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması), Akademik unvana atanma yazıları (daha önce bu kadroya atanmış ise ve varsa atama yazısı)
 • Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet dosya ile Doçentler ve Doktor Öğretim Üyeleri için 4 adet CD, Profesörler için 6 adet CD (veya aynı sayıda taşınabilir bellek).

Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Kadroları için Gerekli Belgeler

 • Eksiksiz doldurulmuş fotoğraflı www.thk.edu.tr. adresinden ulaşılacak Türk Hava Kurumu Üniversitesi Öğretim Elemanı Başvuru Formu,
 • Onaylı nüfus cüzdan örneği
 • Özgeçmiş, Onaylı lisans diploması, Onaylı yüksek lisans diploması veya devam ediyor ise öğrenci belgesi, Onaylı transkript
 • Belirtilen deneyim şartını gösteren onaylı belgeler
 • Erkek adaylar için askerlik durumunu gösteren belge

İlanda Türk Hava Kurumu Üniversitesi alım yapılacak kadroyu aşağıda belirtmiştir:

Mühendislik Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği bölümleri

İşletme Fakültesi: Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme bölümleri

Hava Ulaştırma Fakültesi: Pilotaj Bölümü

Ankara Havacılık Meslek Yüksekokulu: Uçak Teknolojisi Programı ve Ankara Havacılık Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü

Diğer kadro detayları için tıklayınız.

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

5 × one =