Türk-Alman Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor!

0
310

Türk-Alman Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Türk-Alman Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği 4 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 1 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Türk-Alman Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 1 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI – Üniversitemiz Fen Fakültesinin aşağıda belirtilen Bölüm ve Anabilim Dalına 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre ve Türk-Alman Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Atanma ve Yükseltilme Kriterleri Yönergesinde belirtilen şartları sağlamış olmak kaydıyla Öğretim Üyesi alınacaktır. “
İlanda yer alan Türk-Alman Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Fen Fakültesi: Moleküler Biyoteknoloji Bölümü

Başvuru Şartları ve İstenilen Belgeler:

 1.  Adayların 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki şartları taşıması gerekmektedir.
 2. Müracaat etmek isteyenlerin ilanın yayınlandığı (04.11.2020) tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde başvuru dosyalarını PDF formatında Taşınabilir Belleğe aktarmak suretiyle iadeli taahhütlü posta yoluyla göndermeleri veya şahsen başvurmaları gerekmektedir. Başvuru Adresi: Fen Fakültesi Dekanlığı.
Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracaklar için:
 1. Adayların dilekçelerinde başvurdukları Anabilim Dalını belirterek, özgeçmişlerini vermeleri gerekmektedir.
 2. Noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları, (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların İlgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış veya denklik için başvuru yapılmış olması şarttır), nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf.
 3. Adaylar, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserleri 1 nüsha dosya ve 3 (üç) adet Taşınabilir Belleğe aktarmak suretiyle iadeli taahhütlü posta yoluyla veya şahsen ilgili Fakülteye başvurabileceklerdir.
 4. Adaylar isterlerse, doktora sonrasında kendilerine verilen ödüllerle, elde ettikleri akademik başarılara dair belgeleri dosyalarına koyabilirler.
 5. Adayların ders verebilecek düzeyde Almanca bilmeleri gereklidir

Diğer Bilgiler

 • Postadaki gecikmeler ve ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün süre içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır. Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
 • Üniversitemiz gerekli gördüğü takdirde ilanın her aşamasını iptal edebilir.
 • İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen aday/adayların atamaları yapılmayacaktır. Aday/adayların başvuru şartlarına uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
İletişim Bilgileri:
 • Fen Fakültesi: Türk-Alman Üniversitesi Fakülteler Binası Şahinkaya Cad. No: 108 Beykoz/İSTANBUL
 • Tel: 0 216 333 31 44 – 0 216 333 31 40

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

7 + 20 =