Türk-Alman Üniversitesi 7 Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor!

0
316

Türk-Alman Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Türk-Alman Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği 11 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 7 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Türk-Alman Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 4 Doktor Öğretim Üyesi, 2 Doçent ve 1 Profesör alımı yapılacağını duyurdu.
Türk-Alman Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ÜYESİ ALINACAKTIR Üniversitemizin aşağıda belirtilen Bölüm ve Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre ve Türk-Alman Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Atanma ve Yükseltilme Kriterleri Yönergesinde belirtilen şartları sağlamış olmak kaydıyla Öğretim Üyesi alınacaktır”
İlanda yer alan Türk-Alman Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Hukuk Fakültesi: Kamu Hukuku
 • Kültür ve Sosyal Bilimler Fakültesi: Sosyoloji
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: İşletme, İktisat

Başvuru Şartları ve İstenilen Belgeler:

 1. Adayların 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki şartları taşıması gerekmektedir.
 2. Müracaat etmek isteyenlerin ilanın yayınlandığı (11.12.2020) tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde başvuru dosyalarını PDF formatında Taşınabilir Belleğe aktarmak suretiyle iadeli taahhütlü posta yoluyla göndermeleri veya şahsen başvurmaları gerekmektedir. Başvuru Adresi: Profesör ve Doçent kadrosu için Personel Daire Başkanlığı, Doktor Öğretim Üyesi kadroları için Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Kültür ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanlıkları.
Profesör ve Doçent kadrosuna başvuracaklar için:
 • Adayların dilekçelerinde başvurdukları Fakülte ve Anabilim Dalını belirterek, öz geçmişlerini vermeleri gerekmektedir.
 • Noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları, (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların ilgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış olması şarttır) doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf.
 • Adaylar, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserleri Profesör kadrosu için 1 nüsha dosya ve 5 (beş) adet Taşınabilir Belleğe, Doçent kadrosu için 1 nüsha dosya ve 3 (üç) adet Taşınabilir Belleğe aktarmak suretiyle Üniversitemiz Rektörlüğüne iadeli taahhütlü posta yoluyla veya şahsen başvurabileceklerdir.
 • Adaylar isterlerse, doktora sonrasında kendilerine verilen ödüllerle, elde ettikleri akademik başarılara dair belgeleri dosyalarına koyabilirler.
Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracaklar için:
 1. Adayların dilekçelerinde başvurdukları Anabilim Dalını belirterek, özgeçmişlerini vermeleri gerekmektedir.
 2. Noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları, (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların İlgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış veya denklik için başvuru yapılmış olması şarttır), nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf.
 3. Adaylar, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserleri 1 nüsha dosya ve 3 (üç) adet Taşınabilir Belleğe aktarmak suretiyle iadeli taahhütlü posta yoluyla veya şahsen ilgili Fakülteye başvurabileceklerdir.
 4. Adaylar isterlerse, doktora sonrasında kendilerine verilen ödüllerle, elde ettikleri akademik başarılara dair belgeleri dosyalarına koyabilirler.

Diğer Bilgiler

 • Adayların ders verebilecek düzeyde Almanca bilmeleri gereklidir.
 • Hukuk Fakültesi “Devletler Umumi Hukuku Anabilim Dalı” ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi “İktisat Teorisi ve Politikası Anabilim Dalı” için ilan edilen kadrolara başvuracak adayların, eğitim verecek seviyede Almanca ve İngilizce bilmeleri şarttır.
 • Postadaki gecikmeler ve ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün süre içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır. Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
 • Üniversitemiz gerekli gördüğü takdirde ilanın her aşamasını iptal edebilir.
 • İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen aday/adayların atamaları yapılmayacaktır. Aday/adayların başvuru şartlarına uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
İletişim Bilgileri:
 • Personel Daire Başkanlığı: Türk-Alman Üniversitesi Rektörlük Binası Şahinkaya Cad. No: 106 34820 – Beykoz/İSTANBUL Tel: 0 216 333 35 66 – 0 216 333 35 63
 • Hukuk Fakültesi: Fakülteler Binası Şahinkaya Caddesi No: 108 34820 – Beykoz/İSTANBUL Tel: 0 216 333 34 06 – 0 216 333 34 07
 • Kültür ve Sosyal Bilimler Fakültesi: Fakülteler Binası Şahinkaya Caddesi No: 108 34820 – Beykoz/İSTANBUL Tel: 0 216 333 33 55 – 0 216 333 33 57
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: Fakülteler Binası Şahinkaya Caddesi No: 108 34820 – Beykoz/İSTANBUL Tel: 0 216 333 31 44 – 0 216 333 32 06

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

4 × one =