Trakya Üniversitesi 16 Akademik Personel Alacak!

0
579

Trakya Üniversitesi 16 Doçent, Dr. Öğretim Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alımı yapacak!

Trakya Üniversitesi 16 Doçent, Dr. Öğretim Görevlisi ve Öğretim Görevlisi olarak akademik personel alacağımı yapacağını Resmi Gazete üzerinden duyurmuştur.

Trakya Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine, 2547 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer şartları taşıyan Doçent adaylarının Rektörlük Personel Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi adaylarının ise ilgili Dekanlıklara/Müdürlüklere şahsen veya kargo-posta yolu ile göndermeleri gerekmektedir.

Başvuru Belgeleri

Doçent kadroları devamlı statüde olup, 2547 Sayılı Kanunda belirtilen koşullar ile 04.07.2019 tarihinde Yükseköğretim Kurulunca onaylanan “Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Atama ve Yükseltme Kriterleri”ndeki koşulları sağlayan adaylar, başvuracakları anabilim/anasanat dalını belirten dilekçeleri ekinde 2 adet fotoğraf, Doçentlik Belgesi, Yabancı Dil Sonuç Belgesi, özgeçmiş, yayın listesi, dilekçe (doçent unvanını sözlü sınava girmeden alanlar için sözlü sınava gireceklerine dair) ve yayınlarını kapsayan dosyalarını 4 nüsha halinde vereceklerdir.

Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına, 2547 Sayılı Kanunda belirtilen koşullar ile 04.07.2019 tarihinde Yükseköğretim Kurulunca onaylanan “Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Atama ve Yükseltme Kriterleri”ndeki koşulları sağlayan adaylar, başvuracakları anabilim/anasanat dalını belirten dilekçeleri ekinde 2 adet fotoğraf, Doktora/Uzmanlık Belgesi, Yabancı Dil Sonuç Belgesi, özgeçmiş, yayın listesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya vereceklerdir.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gereklidir.

Not: “Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Atama ve Yükseltme Kriterleri’ne; https://pdb.trakya.edu.tr/pages/akademik-yukseltilme adresinden ulaşılabilir.

Trakya Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz Tıp Fakültesine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanun’un ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in ilgili maddelerine göre öğretim görevlisi alınacaktır. Kadroya başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları, Yönetmelik’teki genel ve özel koşullar ile ilanda belirtilen özel şartları sağlamaları gerekmektedir.

Sınav Tarihleri:

  • Ön Değerlendirme: 18.08.2020 tarihinde https://tip.trakya.edu.tr/ internet adresinde duyurulacaktır.
  • Giriş Sınavı Tarihi: 21.08.2020
  • Sonuç Açıklama Tarihi: 24.08.2020

Başvuruda İstenen Belgeler

Adaylar dilekçeleri ekine;

-Lisans diploması, lisans not ortalamasını gösterir transkript,

-Uzmanlık Belgesi,

-İlan özel şartında belirtilen çalışma ve deneyime ilişkin belge

-Özgeçmiş, Kimlik fotokopisi,

-1 adet fotoğraf ile birlikte var ise ilgili dalda bilimsel çalışmalarını kapsayan dosyayı vereceklerdir. (Söz konusu belgelerin fotokopileri ya da çıktıları yeterlidir.) Dilekçe örneğine http://pdb.trakya.edu.tr/pages/formlar#.UbHf4NJM92Y adresi Formlar alanından ulaşılabilir.

Trakya Üniversitesi alım yapılacak kadroyu aşağıda belirtmiştir:

Eğitim Fakültesi: Eğitim Programları ve Öğretim, Fen Bilgisi Eğitimi, Matematik Eğitimi ve Zihinsel Engelliler Eğitimi bölümleri

Fen Fakültesi: Cebir ve Say. Teo. Bölümü, Hemşirelik Bölümü

Diğer kadro için tıklayınız.

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

twenty − 19 =