Toros Üniversitesi Akademik Personel Alımı Yapıyor!

0
506

Toros Üniversitesi akademik kadro ilanı yayımladı.

Toros Üniversitesi çeşitli fakülte ve bölümlerine toplamda 27 Öğretim Üyesi ve 3 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağı ile ilgili ilanı 25 Nisan 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı.

Toros Üniversitesi akademik kadro ilanında 27 Öğretim Üyesi ve 3 Öğretim Görevlisi alımı yapacağını duyurdu.
Toros Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemizin aşağıda belirtilmiş olan bölümlerine, aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi, tam zamanlı görev yapacak profesör, doçent ve Dr. Öğr. Üyesi alınacaktır.”

 Başvuru Şartları:

 • 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 23, 25. ve 26. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerindeki genel koşulları taşıyor olmak.
 • 5772 sayılı Kanun uyarınca belirlenmiş olan; Toros Üniversitesi Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Ölçütlerinde yazılı şartları taşıyor olmak.
 • Eğitim Öğretim dili İngilizce olan bölümlere başvuracak olan adayların 23.03.2016 tarihli ve 29662 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanmış olan Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasına İlişkin Yönetmeliğin 8. maddesinin 7. fıkrasının (b), (c) ve (ç) bendindeki şartları taşıyor olması gerekmektedir.

İstenilen Belgeler:

 1. Başvuru dilekçesi,
 2. Son 6 ayda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,
 3. YÖK formatlı güncel özgeçmiş,
 4. Onaylı nüfus cüzdanı sureti,
 5. Lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgelerinin aslı veya resmi onaylı örnekleri,
 6. Erkek adaylar için askerlik durum belgesi,
 7. Toros Üniversitesi Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Ölçütlerinin eki olan puanlama tablosu (aday tarafından doldurulmuş ve imzalanmış olarak gönderilecektir.)
 8. Yabancı dil (İngilizce) yeterliliği için, aşağıdaki koşuldan en az birini sağladığını gösteren belge; (Eğitim- Öğretim dili İngilizce olan bölümler için – bilgi www.toros.edu.tr)
 • Türkçe dışındaki öğretim dilinin, öğretim elemanının anadili olması.
 • Öğretim elemanının lisans veya doktora öğreniminin tamamını öğretimin verileceği dilin anadil olarak konuşulduğu ülkede bu dille verildiği bir programda tamamlamış olması.
 • Öğretimin verileceği dilin resmî dil olarak kabul edildiği bir ülkedeki, Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınan ve ülkenin resmî dilinde eğitim veren yükseköğretim kurumlarının birinde toplamda en az bir yıl (iki yarıyıl) öğretim elemanı olarak çalışmış ve ders vermiş olması, bu durumu ilgili yükseköğretim kurumundan resmî olarak belgelendirmiş olması ve ilgili yükseköğretim kurumundan ayrılmasının üzerinden en fazla iki yıl geçmiş olması.
 • Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezî yabancı dil sınavları ile eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarından yüz tam puan üzerinden asgarî seksen puanla başarılı olması. (Çalışılan yükseköğretim kurumundan ayrılan ve iki yıldan fazla öğretim elemanlığına ara verenlerin başka bir yükseköğretim kurumuna öğretim elemanı olarak geçişinde de söz konusu merkezi yabancı dil sınav puanlarına ilişkin belgeleri ilgili merkezi sınavın geçerlilik süresine göre yeniden ibraz etmeleri gerekir.)
 • – Profesör adaylarının Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 17. Maddesinde yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 6 adet dosyayı,
 • – Doçent adaylarının Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 14. Maddesinde yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 4 adet dosyayı, 
 • – Dr. Öğr. Üyesi adaylarının Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 8. Maddesinde yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 4 adet dosyayı başvuru evrakları ile birlikte belirtilen adrese şahsen teslim etmelidirler.
Not: Yayınlar için hazırlanacak dosyaların PDF formatında CD ile teslim edilmesi tercih edilir
Başvuru Tarihleri:
 1. İlanın Resmî Gazete yayın tarihinden itibaren 20 gün içinde “Toros Üniversitesi Rektörlüğü, Bahçelievler Kampusu, 1857 Sokak No : 12, Yenişehir 33140, MERSİN” adresine şahsen teslim edilmesi gerekmektedir.
İlan Başlama Tarihi : 25.04.2020 İlan Bitiş Tarihi : 14.05.2020

Öğretim Görevlisi İlanı

” Toros Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi, tam zamanlı görev yapacak, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik gereğince öngörülen koşulları sağlamış olmak şartı ile öğretim elemanı alınacaktır. ”

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ Kadrosu için İstenilen Belgeler:

 1. Başvuru Dilekçesi
 2. YÖK formatlı Özgeçmiş
 3. Diploma Örnekleri (Aslı Gibidir Onaylı) (Lisans, Yüksek Lisans ve İlan şartında isteniyorsa Doktora diploması)
 4. ALES sonuç belgesinin fotokopisi veya internet çıktısı
 5. YDS / YÖKDİL veya muadili dil sonuç belgesinin fotokopisi veya internet çıktısı
 6. Lisans transkript belgesi (Asıl ya da onaylı kopyası)
 7. Nüfus Cüzdanı Onaylı Örneği
 8. 2 adet fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş)
 9. Erkek adayların askerlik durumlarına ilişkin belge (terhis veya en az 1 yıl süreli tecil belgesi)

Başvuru ve Sınav Takvimi:

 • Duyuru Başlama: İlanın Resmî Gazete’de yayınlanması ile başvuru süreci başlar. Son Başvuru: İlanın Resmî Gazete’de yayınlanması tarihi itibari ile 15 gün başvuru süresi vardır.
 • Ön Değerlendirme, Yazılı Sınav ve Sonuç Açıklama tarihleri ilanın Resmî Gazete’de yayınlanma tarihine göre www.toros.edu.tr adresinde yayınlanacaktır.
 • İlan Başlama Tarihi : 25.04.2020 İlan Bitiş Tarihi : 09.05.2020
Açıklamalar:
 1. Adayların istenilen belgeleri başvuru süresinin bitiş günü saat 17.00’a kadar “Toros Üniversitesi İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı, Bahçelievler Kampusu 1857 Sokak No: 12 33140 Yenişehir Mersin” adresine ulaştırmaları gerekmektedir.
 2.  Eksik evrak gönderen adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
 3.  Postada geciken evrakların sorumluluğu adaylara aittir.
 4.  Ön Değerlendirme sonuçları www.toros.edu.tr adresinden duyurulacaktır. Yazılı Sınav yeri ve saati ön değerlendirme sonuçları ile birlikte duyurulacaktır.
Resmi Gazete İlanı
Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

two − 1 =