TOBB ETÜ Rektörlüğü Öğretim Üyesi Alım İlanı

0
1315

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

TOBB ETÜ çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 22 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 12 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

TOBB ETÜ, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 9 Profesör, 3 Doçent ve 10 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
“TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen Bölümlerine 2547 sayılı Kanun’un 23., 24. ve 26.maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca ve TOBB ETÜ Akademik Personel Atama ve Yükseltme Esasları ve Uygulamalarında belirtilen asgari şartları haiz, tam zamanlı öğretim üyeleri alınacaktır”
İlanda yer alan TOBB Ekonomi ve Teknoloji  Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Mühendislik  Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: İktisat,  Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler
 • Fen-Edebiyat Fakültesi: Psikoloji
 • Hukuk Fakültesi: Kamu Hukuku, Özel Hukuk
 • Mimarlık ve Tasarım Fakültesi: Görsel İletişim Tasarımı, Mimarlık
 • Tıp Fakültesi: Dahili Tıp Bilimleri ve Temel Tıp Bilimleri bölümlerine alım yapılacaktır.

İstenilen Belgeler:

Genel Başvuru Belgeleri:
 • Başvuracak Tüm Adayların; Üniversitemiz Rektörlüğüne hitaben yazılmış bir dilekçe, 2 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı sureti, askerlik durumunu gösteren belge örneği (erkek adaylar için) ve aşağıda belirtilen içeriğe sahip başvuru dosyaları ile İnsan Kaynakları Müdürlüğüne şahsen başvurmaları gerekmektedir:
Unvan Başvuruları için Gereken Belgeler:
 • Profesör Kadrosuna Başvuracak Adayların; aşağıdaki belgeleri içeren altı (6) nüsha dosya ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir: YÖK formatlı güncel öz geçmiş, Doçentlik belgesinin fotokopisi, TOBB ETÜ Akademik Personel Atama ve Yükseltme Esaslarına göre gerekiyorsa yabancı dil belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınları ve yönettiği lisansüstü çalışmalar.
 • Doçent Kadrosuna Başvuracak Adayların; aşağıdaki belgeleri içeren dört (4) nüsha dosya ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir: YÖK formatlı güncel öz geçmiş, Doçentlik belgesinin fotokopisi, Doktora diplomasının fotokopisi, TOBB ETÜ Akademik Personel Atama ve Yükseltme Esaslarına göre gerekiyorsa yabancı dil belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınları ile yönettiği doktora çalışmaları.
 • Dr. Öğretim Üyesi Kadrosuna Başvuracak Adayların; aşağıdaki belgeleri içeren dört (4) nüsha dosya ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir: YÖK formatlı güncel öz geçmiş, Doktora diplomasının fotokopisi, TOBB ETÜ Akademik Personel Atama ve Yükseltme Esaslarına göre gerekiyorsa yabancı dil belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlar.
Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’dan denkliğinin onaylanmış olması şart olup; söz konusu belgenin tüm başvuru dosyalarında yer alması gerekmektedir.

Başvuru Şartları ve Tarihleri:

 • Başvurular, ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren on beş (15) gün içerisinde Rektörlüğümüz İnsan Kaynakları Müdürlüğüne şahsen Söğütözü Caddesi No:43 Söğütözü/ ANKARA adresine yapılabilir.
 • Son başvuru tarih 27/10/2020’dir.
 • Posta ve internet yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 • Süresi içinde yapılmayan veya eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacak, Rektörlükçe yapılacak ön incelemeye göre anılan Kanun ve Yönetmeliklerde öngörülen koşulları yerine getirmeyenlerin ve belirtilen niteliklere sahip olmayanların başvuruları değerlendirmeye alınmayacak ve başvuru belgeleri iade edilecektir.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

nineteen − nineteen =