TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Akademik Alım İlanı

0
161

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğretim elemanı alımı yapılacağını duyurdu.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 5 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 19 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 5 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Bölümlerine “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” uyarınca tam zamanlı öğretim görevlisi alınacaktır.”
İlanda yer alan TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Mimarlık ve Tasarım Fakültesi: İç mimarlık ve Çevre Tasarımı, Görsel İletişim Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Mimarlık bölümlerine alım yapılacaktır.

Başvuru Şartları ve İstenilen Başvuru Belgeleri:

Başvuracak tüm adayların;
 1. Bir dilekçe,
 2. Öz geçmiş,
 3. 2 adet vesikalık fotoğraf,
 4. Nüfus cüzdanı sureti,
 5. Diploma fotokopileri,
 6. ALES Belgesi,
 7. Yabancı dil belgesi,
 8. Askerlik durumunu gösteren belge örneği (erkek adaylar için) ayrıca Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğretim görevlisi adayları bu belgelere ek olarak bilimsel çalışma, portfolyo ve yayınlarını başvuru dosyalarına ekleyerek belirtilen adrese şahsen veya posta ile başvurmaları gerekmektedir.
 9. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’dan denkliğinin onaylanmış olması şart olup; söz konusu belgenin başvuru dosyalarında yer alması gerekmektedir.
Başvuru Tarihleri:
 • Başvurular, ilanın Resmî Gazete’de yayımı tarihinden itibaren on beş (15) gün içerisinde ilgili başvuru Makamına yapılır. Son başvuru tarihi 04/11/2020’dir.
 • Süresi içinde yapılmayan veya eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacak olup, posta ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar ilgili başvuru yerine ulaşması gerekmektedir

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

20 + two =