Ticaret Bakanlığı Yurt Dışı Personeline Dört Yıl Görev Süresi

0
312

Yurt dışında Daimi Görevlere Atanacak Personel Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 14 Mayıs 2020 tarihinde Resmi Gazete’de Yayımlandı.

Söz konusu yönetmelik daha ilk olarak 22 Kasım 2018 tarihinde 1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 514. maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 3 üncü maddesi gereğince karar verilmişti. Yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair ilk yönetmelik ise 12 Nisan 2019 tarihinde yürürlüğe konmuştu.

14 Mayıs 2020 tarihli ek madde değişikliği

Yapılan değişiklik ile bahsi geçen 8. maddenin 2 . fıkrasında belirtilen : “İlgili kanun veya Cumhurbaşkanlığı kararnamelerinde yer alan hükümler saklı kalmak üzere yurtdışı daimi görev süresi en çok üç yıldır ifadesi Ticaret Bakanlığının yurt dışında görev alacak teşkilatı için 14 Mayıs 2020 tarihi itibariyle Resmi Gazete Yönetmelikler başlığı altında yayımlanan değişiklik yönetmeliği ek maddesinde görev süresi en çok dört yıl olarak belirlendi.

 

Yönetmelikte yapılan değişiklik şu şekildedir:

MADDE 1 – 22/11/2018 tarihli ve 359 sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile yürürlüğe konulan Yurt dışı Daimi Görevlere Atanacak Personel Hakkında Yönetmeliğe 21 inci maddeden sonra gelmek üzere aşağıdaki ek 1 inci madde eklenmiştir.

“EK MADDE 1- (1) Ticaret Bakanlığının yurt dışı teşkilatında görevlendirelecek personeli bakımından 8 inci maddenin ikinci fıkrasının birinci cümlesinde belirlenen yurt dışında daimi görev süresi en çok dört yıl olarak uygulanır. Yönetmeliğin diğer hükümleri bu personele uygulanmaya devam olunur”

MADDE 2- Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3- Bu Yönetmelik hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütür.

 

 

28 Kasım 2018 tarihli Yurt dışı Daimi Görevlere Atanacak Personel Hakkında Yönetmelik yönetmeliği inceleyebilirsiniz.

14 Mayıs 2020 tarihli Yurt dışı Daimi Görevlere Atanacak Personel Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği inceleyebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

one × 3 =