Tarsus Üniversitesi 2 Öğretim Elemanı Alımı Yapıyor!

0
419

Tarsus Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Tarsus Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği 23 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 2 öğretim elemanı alımı yapılacağını duyurdu.

Tarsus Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 2 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.

Tarsus Üniversitesi Rektörlüğünden:
ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili maddelerine göre Öğretim Görevlisi alınacaktır.”
İlanda yer alan Tarsus Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Rektörlük: Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

 Başvuru Şartları, Tarihleri ve İstenen Belgeler

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR:
 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.
 2. 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”te yer alan genel ve özel koşulları taşıyor olmak.
Başvuruda istenen belgeler:
 1. Başvuru Formu (Üniversitemiz Web Sayfasında Duyurular Alanında)
 2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 3. Öz geçmiş,
 4. Lisans/Lisansüstü diplomaların veya Geçici mezuniyet belgelerinin onaylı sureti veya e-Devlet çıktısı (Yabancı öğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca, doktora için Üniversitelerarası Kurulca denkliğini gösterir belge),
 5. Lisans Transkripti onaylı sureti veya e-Devlet çıktısı (Lisans mezuniyet puanının hesaplanmasında YÖK’ün yayınlamış olduğu 4’lük ve 5’lik sistemin 100’lük Sistemde Eşdeğerliliği tabloları dikkate alınacaktır),
 6. Merkezi Sınav (ALES) Belgesi (Son 5 yıl),
  a. Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuran adayın, lisans mezuniyeti hangi alanda ise o alandaki ALES puan türü ya da ilan edilen bölüm/anabilim
  dalı/program hangi alandan öğrenci alıyorsa o alandaki ALES puan türü kullanılacaktır.
 7. 2 Adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı),
 8. Yabancı Dil Belgesi (YÖKDİL, YDS, KPDS, ÜDS ve ÖSYM tarafından yayımlanan güncel eş değerlik duyurusunda belirtilen diğer yabancı dil belgeleri geçerli olacaktır. Belge üzerindeki geçerlilik tarihi varsa bu tarih esas alınacaktır.)

NOT:

 1. Başvurular şahsen veya posta yoluyla ilan metninde belirtilen başvuru yerlerine yapılacaktır. İlan edilen kadrolardan sadece birine müracaat edilecektir. Birden fazla kadroya başvuru yapanların başvurusu geçersiz sayılacaktır. Eksik belgeli başvurular ile posta yoluyla yapılan başvurularda 06.01.2021 mesai bitiminden sonra Üniversitemize ulaşacak başvurular dikkate alınmayacaktır.
 2. İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunarak atanmaya hak kazanan adayların sınavları geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.
 3. Adayların; e-Devlet üzerinden almış oldukları mezuniyet belgeleri ile öğrenim belgeleri karekodlu olması durumunda kabul edilecektir. e-Devlet haricinde alınmış mezuniyet ve öğrenim belgelerinin onaylı (ıslak imzalı ve mühürlü) olması gerekmektedir. Yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin ibraz edilmesi zorunludur. (Aslı veya onaylı sureti) (Onaysız belge ve
  fotokopi kabul edilmeyecektir.) 

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

13 − 1 =