Tarsus Üniversitesi 18 Öğretim Elemanı Alımı Yapıyor!

0
405

Tarsus Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Tarsus Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği 9 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 18 öğretim elemanı alımı yapılacağını duyurdu.

Tarsus Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 7 Öğretim Görevlisi ve 11 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
Tarsus Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili maddelerine göre Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alınacaktır.”
İlanda yer alan Tarsus Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Rektörlük: Ortak Dersler
 • Meslek Yüksekokulu: Pazarlama ve Reklamcılık
 • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu: Tıbbi Hizmetler ve Teknikler
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: Yönetim Bilişim Sistemler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetim
 • Mühendislik Fakültesi: Elektrik-Elektronik Mühendisliği
 • Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi: Havacılık ve Uzay Mühendisliği
 • Uygulamalı Bilimler Fakültesi: Sağlık Yönetim, Sosyal Hizmet
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi: Çocuk Gelişimi, Ebelik, Hemşirelik
 • İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi: Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı

İstenen Belgeler

 1. Başvuru Formu (Üniversitemiz Web Sayfasında Duyurular Alanında)
 2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 3. Öz geçmiş,
 4. Lisans/Lisansüstü diplomaların veya Geçici mezuniyet belgelerinin onaylı sureti veya e-Devlet çıktısı (Yabancı öğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca, doktora için Üniversitelerarası Kurulca denkliğini gösterir belge),
 5. Lisans Transkripti (Onaylı Örneği) (Lisans mezuniyet puanının hesaplanmasında YÖK’ün yayınlamış olduğu 4’lük ve 5’lik sistemin 100’lük Sistemde Eşdeğerliliği tabloları dikkate alınacaktır),
 6. Merkezi Sınav (ALES) Belgesi (Son 5 yıl), a. Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuran adayın, lisans mezuniyeti hangi alanda ise o alandaki ALES puan türü ya da ilan edilen bölüm/ana bilim dalı/program hangi alandan öğrenci alıyorsa o alandaki ALES puan türü kullanılacaktır. b. Araştırma Görevlisi kadrosuna başvuran aday için, ilan edilen bölüm/anabilim dalı hangi alandan öğrenci alıyorsa o alandaki ALES puan türü kullanılacaktır.
 7. 2 Adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı),
 8. Yabancı Dil Belgesi (YÖKDİL, YDS, KPDS, ÜDS ve ÖSYM tarafından yayımlanan güncel eş değerlik duyurusunda belirtilen diğer yabancı dil belgeleri geçerli olacaktır. Belge üzerindeki geçerlilik tarihi varsa bu tarih esas alınacaktır.)
NOT:
 • Başvurular şahsen veya posta yoluyla ilan metninde belirtilen başvuru yerlerine yapılacaktır. İlan edilen kadrolardan sadece birine müracaat edilecektir. Birden fazla kadroya başvuru yapanların başvurusu geçersiz sayılacaktır. Eksik belgeli başvurular ile posta yoluyla yapılan başvurularda 23.11.2020 mesai bitiminden sonra Üniversitemize ulaşacak başvurular dikkate alınmayacaktır.
 • İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunarak atanmaya hak kazanan adayların sınavları geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.
 • Adayların; e-Devlet üzerinden almış oldukları mezuniyet belgeleri ile öğrenim belgeleri karekodlu olması durumunda kabul edilecektir. E-Devlet haricinde alınmış mezuniyet ve öğrenim belgelerinin onaylı (ıslak imzalı ve mühürlü) olması gerekmektedir. Yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin ibraz edilmesi zorunludur. (Aslı veya onaylı sureti) (Onaysız belge ve fotokopi kabul edilmeyecektir.)
SINAV TAKVİMİ
 • Başvuru Tarihi: 09/11/2020
 • Son Başvuru Tarihi: 23/11/2020
 • Ön Değerlendirme Tarihi: 26/11/2020
 • Sınav Giriş Tarihi: 01/12/2020
 • Sonuç Açıklama Tarihi: 03/12/2020
 • Sonuçların Açıklanacağı Web Adresi: www.tarsus.edu.tr Web sayfamızdaki duyurular tebliğ niteliği taşımaktadır. Ayrıca posta ile tebligat yapılmayacaktır.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

12 − twelve =