Tarsus Üniversitesi 15 Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor!

0
470

Tarsus Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Tarsus Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği 21 Aralık 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 15 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Tarsus Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 5 Doçent ve 10 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Tarsus Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ÜYESİ ALINACAKTIR Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, 2547 sayılı Kanunun 23. ve 24. maddeleri, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Tarsus Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi hükümleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. “
İlanda yer alan Tarsus Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Uygulamalı Bilimler Fakültesi: Gümrük İşletme, Finans ve Bankacılık
 • Mühendislik Fakültesi: Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi: Hemşirelik, Ebelik
 • Meslek Yüksekokulu: Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Finans Bankacılık ve Sigortacılık
 • Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu: Elektronik ve Otomasyon, Makine ve Metal Teknolojileri ve Elektrik ve Enerji

 Başvuru Şartları, Tarihleri ve İstenen Belgeler

 1. Doçent kadrosuna başvurular Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’na, Doktor Öğretim Üyesi başvuruları ise ilgili fakülte dekanlıkları veya meslek yüksekokulu müdürlüklerine şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır. (Posta ile yapılacak başvurularda postadaki gecikmeler nedeniyle son başvuru tarihinden sonra ulaşan başvurular kabul edilmeyecektir).
 2. Başvuru formlarına ve Tarsus Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi’ne www.tarsus.edu.tr adresinden erişilebilir.
 3. Başvuru süresi, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarih itibariyle 15 (on beş) gündür.
 4. Süresi içinde yapılmayan başvurular ile eksik belgeli yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
 5. İstenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır. Ayrıca, adayların başvuru ve atanma koşullarına sahip olmadıklarının sonradan anlaşılması halinde dahi atamaları yapılmayacak olup, atamaları yapılmış olanlar var ise atamaları iptal edilecektir.
 6. Doçent kadroları daimi statüde olup; yurt dışından alınmış unvan ve diplomaların onaylı suretleri ile Üniversitelerarası Kuruldan denklik belgelerinin alınmış olması gerekir.
 7. 2547 sayılı Kanun’un Ek 38. maddesi uyarınca belirlenen %20’lik kota kapsamında başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.
 8. İlanda yer alan unvanlar için istenen Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi’nde belirtilen yabancı dil başvuru koşuluna ilişkin YÖKDİL, YDS, KPDS, ÜDS ve ÖSYM tarafından yayımlanan güncel eş değerlik duyurusunda belirtilen diğer yabancı dil belgeleri geçerli olacaktır. (Belge üzerindeki geçerlilik tarihi varsa bu tarih esas alınacaktır.)
Başvuruda istenen belgeler:
 • Başvuru yapılan birimi belirten dilekçe, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, e-devlet üzerinden alınacak olan adli sicil belgesi, lisans, yüksek lisans ve doktora mezuniyet belgeleri ve doçentlik belgesi (Doçent kadrolarına başvuranlar için) Adaylar; özgeçmiş, yayın listesi, Tarsus Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi’ndeki puan tablosunun doldurulmuş hali, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyayı 5 takım [1 fiziksel+4 dijital (CD veya Flash Bellek)] olarak ulaştıracaklardır.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

one × two =