Tarsus Üniversitesi 10 Öğretim Üyesi Alımı Yapacak!

0
289

Tarsus Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Tarsus Üniversitesi, akademisyen alımı yapılacağını ilettiği 2 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 10 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Tarsus Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 8 Doktor Öğretim Üyesi ve  2 Doçent alımı yapılacağını duyurdu.
Tarsus Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ÜYESİ ALINACAKTIR Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, 2547 sayılı Kanunun 23 . ve 24. maddeleri, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Tarsus Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi hükümleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. “
İlanda yer alan Tarsus Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Mühendislik Fakültesi: Makine Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği
 • Uygulamalı Bilimler Fakültesi: Gümrük İşletme, Sağlık Yönetimi
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri
 • Meslek Yüksekokulu: Dış Ticaret

Başvuru Şartları ve İstenen Belgeler:

 1. Doçent kadrosuna başvurular Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’na, Doktor Öğretim Üyesi başvuruları ise ilgili fakülte dekanlıkları veya meslek yüksekokulu müdürlüklerine şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır. (Posta ile yapılacak başvurularda postadaki gecikmeler nedeniyle son başvuru tarihinden sonra ulaşan başvurular kabul edilmeyecektir).
 2. Başvuru formlarına ve Tarsus Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi’ne www.tarsus.edu.tr adresinden erişilebilir.
 3. Başvuru süresi, ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarih itibariyle 15 (on beş) gündür. Süresi içinde yapılmayan başvurular ile eksik belgeli yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
 4. İstenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılacaktır. Ayrıca, adayların başvuru ve atanma koşullarına sahip olmadıklarının sonradan anlaşılması halinde dahi atamaları yapılmayacak olup, atamaları yapılmış olanlar var ise atamaları iptal edilecektir.
 5. Doçent kadroları daimi statüde olup; yurtdışından alınmış unvan ve diplomaların onaylı suretleri ile Üniversitelerarası Kuruldan denklik belgelerinin alınmış olması gerekir.
 6. 2547 Sayılı Kanun’un Ek 38. maddesi uyarınca belirlenen %20’lik kota kapsamında başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.
 7. İlanda yer alan unvanlar için istenen Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi’nde belirtilen yabancı dil başvuru koşuluna ilişkin YÖKDİL, YDS, KPDS, ÜDS ve ÖSYM tarafından yayımlanan güncel eş değerlik duyurusunda belirtilen diğer yabancı dil belgeleri geçerli olacaktır. (Belge üzerindeki geçerlilik tarihi varsa bu tarih esas alınacaktır.)

Başvuruda istenen belgeler:

 • Başvuru yapılan birimi belirten dilekçe, öz geçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, E-devlet üzerinden alınacak olan adli sicil belgesi, lisans, yüksek lisans ve doktora mezuniyet belgeleri ve doçentlik belgesi (Doçent kadrolarına başvuranlar için)
 • Adaylar; öz geçmiş, yayın listesi, Tarsus Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi’ndeki puan tablosunun doldurulmuş hali, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyayı 5 takım [1 fiziksel+4 dijital (CD veya Flash Bellek)] olarak ulaştıracaklardır.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

seven − 3 =