Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Akademik Personel İlanı

0
997

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi akademik personel ilanı yayımladı.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi , bünyesindeki farklı fakülte ve bölümlere 9 Doktor Öğretim Üyesi ve 7 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağı ile ilgili ilanı 12 Mayıs 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi , öğretim üyesi ilanında toplamda 9 Öğretim Üyesi ve 7 Öğretim Elemanı alımı yapacağını duyurdu. ” Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz akademik birimlerine, 2547 Sayılı Kanun ve 12/06/2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’ nin ilgili maddeleri ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi (11.06.2019 tarihli ve 2019/04/01 sayılı Senato Kararı, YÖK Genel Kurulu’nun 04.07.2019 tarihli Kararı) Esasları uyarınca, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde belirtilen şartları sağlamış olmak koşuluyla, aşağıda bölüm ve anabilim dalı itibariyle unvanları belirtilen öğretim üyeleri alınacaktır.”

İstenilen Belgeler

 • Dr. Öğretim Üyesi kadrosu için adayların, başvurdukları birimi, anabilim dalını, ilan açıklamalarını belirten başvuru dilekçesine
 • Özgeçmişini,
 • 3 fotoğrafını,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Adli sicil belgesi (son bir ay içinde alınmış)
 • Doktora belgesini, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesini,
 • Yabancı dil başarı belgesini,
 • Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 (bir) adet takım dosyayı, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 (dört) adet CD veya taşınabilir belleği, “Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Yükseltilme ve Atanma Yönergesi” ne göre düzenlenen “Öğretim Üyeliğine Başvuracak Adayların Yayınlarını Değerlendirme Formunu” da ekleyerek Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü’ne müracaat etmeleri gerekmektedir.

Başvuru Şartları:

 • Başvuruda bulunacak adayların ilanın resmi gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü’ne şahsen ya da posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir. Posta/kargo yolu ile yapılan müracaatlarda yaşanan aksaklıklardan Üniversitemiz sorumlu olmayacaktır. Adayların başvuru dilekçelerinde yazışma adresleri ile telefon numaralarının bildirilmesi gerekmektedir. İlan şartlarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.
 • Profesör unvanı olanlar, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi kadrolarına, Doçent unvanı olanlar da Dr. Öğretim Üyesi kadrolarına başvuru yapamazlar.
 • Doçent kadrolarına müracaat eden adayların “Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Akademik Atanma ve Yükseltilme Kriterleri uyarınca Üniversitelerarası Kurul tarafından oluşturulacak Jürilerce yapılacak olan Doçentlik sözlü sınavından başarılı olmaları gerekmektedir.
 • Yurtdışında alınmış diplomaların onaylı suretleri ile denklik belgelerinin alınmış olması şarttır.
 • Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

Başvuru Yeri ve Tarihleri

Başvuru adresi: Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü Yenişehir Mah. Kardeşler Cad. No: 7/1, Merkez/ SİVAS
NOT:
İlanımıza http://www.sivas.edu.tr web sitesi Duyurular kısmından ulaşılabilir. Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’ne SBTÜ Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Formu’na SBTÜ Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Ek Koşullarına Uygunluk Beyan Forumu’na https://personel.sivas.edu.tr web sitesi Duyurular kısmından ulaşılabilir. İLK BAŞVURU TARİHİ : 12.05.2020 SON BAŞVURU TARİHİ : 26.05.2020

Araştırma Görevlisi Alım İlanı

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartlar, 10/07/2018 tarih ve 30474 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, ve 09/11/2018 tarih, 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in ilgili maddeleri ile Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Senatosu’nun; 20.03.2020 tarihli ve 03/01-05 nolu kararı uyarınca; “Araştırma Görevlisi” alınacaktır.”

Genel Şartlar:

 1. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece birine başvuru yapabilir.
 2. Yurtdışından alınan diplomaların denkliğinin Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylanmış olması şarttır.
 3. Araştırma Görevlileri ilanlarında atamalar 2547 sayılı Kanunun 50-d maddesine göre yapılacaktır.

İstenilen Belgeler

 • Başvuru Dilekçesi (https://personel.sivas.edu.tr ‘den temin edilebilir)
 • Özgeçmiş
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Lisans/ lisansüstü diploma fotokopisi
 • Lisans transkript belgesi fotokopisi
 • ALES Belgesi
 • Yabancı Dil Belgesi
 • Lisansüstü öğrenci ya da doktora öğrencisi olduğuna dair belge

Açıklamalar

 1. “Araştırma Görevlisi” başvuruları ilanımızın yayımlandığı tarihten 15 gün içerisinde Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne şahsen veya posta ile yapılacaktır.
 2. Araştırma görevlisi kadrosuna yasal sebepler hariç olmak üzere (askerlik, doğum, hastalık vb.) lisansüstü eğitim kayıtlarını dondurmuş şekilde müracaat eden adayların başvuruları dikkate alınmaz.
 3. Şartları taşımayan veya sonradan şartları taşımadığı tespit edilen adayların ataması yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilir.
Başvuru Yeri ve Tarihleri 
Başvuru adresi: Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü Yenişehir Mah. Kardeşler Cad. No: 7/1, Merkez/SİVAS İlan Başvuru Tarihi: 12.05.2020 Son Başvuru Tarihi: 29.05.2020 Ön Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi: 03.06.2020 Giriş Sınavı Tarihi: 08.06.2020 Nihai Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi: 12.06.2020 Sonuçların İlan Edileceği İnternet Sitesi: https://www.sivas.edu.tr/
 • Sınav takvimi Üniversitemiz web sayfasında ilan edilecek olup, ilan ile ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz
Resmi Gazete İlanı
Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

four × one =