Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi 8 Akademik Personel Alımı

0
1022

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi akademik personel ilanı yayımladı.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi , bünyesindeki farklı fakülte ve bölümlere 4 öğretim üyesi ve 4 öğretim elemanı alımı yapılacağı ile ilgili ilanı 16 Kasım 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi , akademik personel ilanında toplamda 4 Doktor Öğretim Üyesi ile 3 Araştırma Görevlisi ve 1 Öğretim Görevlisi alımı yapacağını duyurdu.
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz akademik birimlerine, 2547 sayılı Kanun ve 12/06/2018 tarihli Resmî Gazete ‘de yayımlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi (11.06.2019 tarihli ve 2019/04/01 sayılı Senato Kararı, YÖK Genel Kurulu’nun 04.07.2019 tarihli Kararı) Esasları uyarınca, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesinde belirtilen şartları sağlamış olmak koşuluyla, aşağıda bölüm ve anabilim dalı itibariyle unvanları belirtilen öğretim üyeleri alınacaktır.”
İlanda yer alan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği, Kimya Mühendisliği
 • Sivas Meslek Yüksekokulu: Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri

İstenilen Belgeler

Dr. Öğretim Üyesi kadrosu için adayların,
 • Başvurdukları birimi, ana bilim dalını, ilan açıklamalarını belirten başvuru dilekçesine öz geçmişini,
 • 3 adet fotoğrafını,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Adli sicil belgesi, askerlik durum belgesi adli sicil belgesi (son bir ay içinde alınmış)
 • Doktora belgesini, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesini, yabancı dil başarı belgesini,
 • Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 (bir) adet takım dosyayı,
 • Öz geçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 (dört) adet CD veya taşınabilir belleği, “Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Yükseltilme ve Atanma Yönergesi” ne göre düzenlenen “Öğretim Üyeliğine Başvuracak Adayların Yayınlarını Değerlendirme Formunu” da ekleyerek Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü’ne müracaat etmeleri gerekmektedir

Başvuru Şartları:

 • Başvuruda bulunacak adayların ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü’ne şahsen ya da posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir. Posta/kargo yolu ile yapılan müracaatlarda yaşanan aksaklıklardan Üniversitemiz sorumlu olmayacaktır. Adayların başvuru dilekçelerinde yazışma adresleri ile telefon numaralarının bildirilmesi gerekmektedir. İlan şartlarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.
 • Profesör veya Doçent unvanı olanlar Dr. Öğretim Üyesi kadrolarına başvuru yapamazlar.
 • Yurt dışında alınmış diplomaların onaylı suretleri ile denklik belgelerinin alınmış olması şarttır.
 • Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir.
 • Başvuruda bulanacak adayların ilan edilen tek bir kadro ilanına başvurmaları gerekmektedir. Birden fazla kadroya başvuru yapan adayların her iki başvurusu da değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvuru Yeri ve Tarihleri

Başvuru adresi: Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü Yenişehir Mah. Kardeşler Cad. No: 7/1, Merkez- SİVAS
NOT:
İlanımıza http://www.sivas.edu.tr web sitesi Duyurular kısmından ulaşılabilir. Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi ’ne, SBTÜ Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Formu ’na ve SBTÜ Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Ek Koşullarına Uygunluk Beyan Forumu’na http://www.sivas.edu.tr web sitesi Duyurular kısmından ulaşılabilir.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemize; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartlar, 10/07/2018 tarih ve 30474 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ve 09/11/2018 tarih, 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili maddeleri uyarınca; “Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi” alınacaktır. “

Genel Şartlar:

 1. Başvuruda bulanacak adayların ilan edilen tek bir kadro ilanına başvurmaları gerekmektedir. Birden fazla kadroya başvuru yapan adayların her iki başvurusu da değerlendirmeye alınmayacaktır.
 2. Yurt dışından alınan diplomaların denkliğinin Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylanmış olması şarttır.
 3. Araştırma Görevlisi ilanlarında atamalar 2547 sayılı Kanunun 50-d maddesine göre yapılacaktır.
 4. Öğretim Görevlisi ilanlarında atamalar 2547 sayılı Kanunun 31’inci maddesine göre yapılacaktır.

İstenilen Belgeler

 • Başvuru Dilekçesi (https://personel.sivas.edu.tr ‘den temin edilebilir)
 • Öz geçmiş
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Lisans/ lisansüstü diploma fotokopisi veya kare kodlu E-devlet çıktısı
 • Lisans transkript belgesi fotokopisi veya kare kodlu E-devlet çıktısı
 • ALES Belgesi veya kare kodlu E-devlet çıktısı
 • Yabancı Dil Belgesi veya kare kodlu E-devlet çıktısı
 • Lisansüstü öğrenci ya da doktora öğrencisi olduğuna dair belge veya kare kodlu E-devlet çıktısı
 • Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylar İçin)
 • Fotoğraf (3 Adet)

Açıklamalar

 1. “Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi” başvuruları ilanımızın yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne şahsen veya posta ile yapılacaktır.
 2. Araştırma görevlisi kadrosuna yasal sebepler hariç olmak üzere (askerlik, doğum, hastalık vb.) lisansüstü eğitim kayıtlarını dondurmuş şekilde müracaat eden adayların başvuruları dikkate alınmaz.
 3. Şartları taşımayan veya sonradan şartları taşımadığı tespit edilen adayların ataması yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilir.
 4. Başvuru adresi: Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü Yenişehir Mah. Kardeşler Cad. No: 7/1, Merkez/SİVAS
 5. İlan bilgileri Üniversitemiz web sayfasında ilan edilecek olup, ilan ile ilgili bilgilere Üniversitemizin http://www.sivas.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
 6. Üniversite sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversite web sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir.
Sınav Takvimi
İlan Başvuru Tarihi: 16 Kasım 2020 Pazartesi Son Başvuru Tarihi: 30 Kasım 2020 Pazartesi Ön Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi: 04 Aralık 2020 Cuma Giriş Sınavı Tarihi: 08 – 09 Aralık 2020 Salı – Çarşamba Nihai Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi: 14 Aralık 2020 Pazartesi Sonuçların İlan Edileceği İnternet Sitesi: https://www.sivas.edu.tr/
Resmi Gazete İlanı
Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

16 + twelve =