Siirt Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

0
135
Siirt Üniversitesi çeşitli fakülte ve bölümlere akademik personel alımı yapacağını duyurmuştur.

Siirt Üniversitesi çeşitli fakülte ve bölümlere akademik personel alımı yapacağını duyurmuştur.

Siirt Üniversitesi tarafından yayımlanan ilana göre çeşitli Fakülte ve bölümlere, öğretim görevlisi olarak akademik personel alımı yapılacaktır.

Siirt Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 09.11.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’ hükümleri, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. Madde hükümleri uyarınca Öğretim Elemanı alınacaktır.

Sınav Takvimi:

İlk Başvuru Tarihi : 06.11.2019
Son Başvuru Tarihi : 20.11.2019 (Mesai Bitimi)
Ön Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi 22.11.2019
Giriş Sınavı Tarihi : 26.11.2019
Giriş Sınav Saati : 14:00
Giriş Sınav Yeri : İlgili Birimlerde
Nihai Değerlendirme Sonuç Tarihi : 28.11.2019
Başvuru Yeri : İlgili Birimler
Sonuçların İlan Edileceği İnternet Adresi : ww.siirt.edu.tr

Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra 15 gündür.

Başvuru için Gerekli Belgeler:

 • Başvurdukları Bölüm/Anbilim Dalı/Program Adı, Kadro Unvanı, T.C. No’sunu, yazışma Adreslerini Telefon Numaralarını Belirten Dilekçe
 • Özgeçmiş
 • Merkezi sınav (ALES) belgesi çıktısı
 • Yabancı dil sınavı ( YDS, YÖK-DİL veya eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınav) sonuç belgesi. (Meslek Yüksekokulları öğretim görevlisi kadroları için yabancı dil şartı aranmamaktadır)
 • Lisans ve tezli yüksek lisans diploma ve geçici mezuniyet belgeleri ( E-devletten alınan karekodlu belgeler ön değerlendirme aşamasında kabul edilir. E-devlet harici diploma/geçici mezuniyet belgeleri mutlaka Aslı veya Resmi Kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü olacaktır)
 • İstenilen alanla ilgili halen yükseklisans ve/veya doktora öğrencisi olduğuna dair öğrenci belgesi.( e- devlet kapısında alınacak karekodlu öğrenci belgesi de olabilir.)
 • İlgili yönetmelik gereği kadrolara ait istenilen alanla ilgili deneyimli olduğunu belgelendirmek (hizmet resmi kurumda ise hizmet belgesi ve üst yazı, özel sektörde ise sosyal güvenlik kurumundan alınacak pirim dökümanı ve ilgili firma ya da firmalardan alınacak üst yazı)
 • İki adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş)
 • Askerlik durum belgesi (657 sayılı kanunun 48. maddesinin 6. bendinde belirtildiği gibi askerlik ile ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise askerlik hizmetini yapmış yahut erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak)
 • Adli sicil kaydı.
 • Lisans transkripti Onaylı Sureti

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

4 + 15 =