Selçuk Üniversitesi Akademik Personel İlanı

0
561

Selçuk Üniversitesi akademik personel alım ilanı yayımladı.

Selçuk Üniversitesi, çeşitli fakülte ve bölümlerinin akademik personel kadrolarına toplamda 16 öğretim üyesi alınacağın ile alakalı ilanı 10 Haziran 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi ilanında toplamda 8 Doktor Öğretim Üyesi, 3 Doçent ve 5 Profesör alımı yapılacağını duyurdu.
Selçuk Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İle İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarına göre öğretim üyesi alınacaktır.   “
İlanda  Selçuk Üniversitesi alım yapılacak kadroyu aşağıda belirtmiştir:
Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi; Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümüne Beyşehir Ali Akkanat Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu; Sosyal Hizmet bölümüne Eczacılık Fakültesi; Eczacılık Meslek Bilimleri,Eczacılık Teknolojisi bölümlerine Eğitim Fakültesi; Temel Eğitim bölümüne Mimarlık ve Tasarım Fakültesi; El Sanatları Tasarımı ve Üretimi bölümüne Silifke Taşucu Meslek Yüksekokulu; Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri ve Bitkisel ve Hayvansal Üretim bölümlerine Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu; Yönetim ve Organizasyon bölümüne Teknoloji Fakültesi; Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümüne Tıp Fakültesi; Cerrahi Tıp Bilimleri, Temel Tıp Bilimleri ana bilim dallarına ve Veteriner Fakültesi; Klinik Öncesi Bilimleri ana bilim dalına alım yapılacaktır.

Başvuru için İstenen Belgeler:

2547 Sayılı Kanunun 26. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Profesör adaylarının;
 • Özgeçmişlerini,
 • Bilimsel yayınlarını kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları,
 • Sanat eserlerini, icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı,
 • Eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmalarını,
 • Üniversiteye katkılarını kapsayan belge ve bilgileri içeren Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İle İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarına göre hazırlayacakları 6 adet dosya veya 1 adet dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren 6 adet CD’yi ekleyerek Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye ayrıca özgeçmiş, Doçentlik belgesi, puantajlı yayın listesi ve kurum dışından gelenler için hizmet cetveli / sicil özeti).
2547 Sayılı Kanunun 24. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Doçent adaylarının;
 • Özgeçmiş,
 • Doçentlik Belgesi,
 • Yayın Listesi,
 • Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosya veya 1 adet dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İle İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarına göre hazırlayacakları 4 adet CD’yi ekleyerek Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye ayrıca özgeçmiş, Doçentlik belgesi, puantajlı yayın listesi ve kurum dışından gelenler için hizmet cetveli / sicil özeti).
 • Doçent kadrolarına müracaat eden adayların “Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ile İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esasları” uyarınca Üniversitelerarası Kurul tarafından oluşturulacak Jürilerce Üniversitemiz tarafından yapılacak Doçentlik sözlü sınavında başarılı olmaları ve Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi bir yabancı dil sınavından en az 65 puan almış olmak ya da geçerliliği kabul edilen bir yabancı dil sınavından eşdeğer puan almış olmak gerekmektedir.
2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Doktor Öğretim Üyesi adaylarının;
 • Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olmaları gerekmektedir.
 • Doktor Öğretim Üyesi başvurularında “Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ile İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esasları” uyarınca Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi bir yabancı dil sınavından en az 65 puan almış olmak ya da geçerliliği kabul edilen bir yabancı dil sınavından eşdeğer puan almış olmak gerekmektedir.
 • Yukarıdaki şartları taşıyan Doktor Öğretim Üyesi adaylarının;
 • Dilekçe,
 • Özgeçmiş,
 • Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik belgesi,
 • Yabancı Dil belgesi,
 • Bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İle İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarına göre hazırlayacakları 4 adet dosya veya 1 adet dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren 4 adet CD’yi ekleyerek İlan edilen birime şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye ayrıca özgeçmiş, Doktora, Uzmanlık ve Sanatta Yeterlilik belgeleri, puantajlı yayın listesi ve kurum dışından gelenler için hizmet cetveli / sicil özeti).

Genel Açıklamalar:

 1.  Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
 2.  Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen özel şartları taşımaları gerekmektedir.
 3.  Müracaat eden adayların Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ile İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarında belirtilen koşullara uyup uymadığı Üniversitemizce oluşturulacak “Bilimsel Dosya İnceleme Komisyonu” tarafından incelenecek olup, bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşımadığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilmeyecektir.
 4. Doçent kadrosuna profesörler, doktor öğretim üyesi kadrolarına profesör ve doçentler başvuramazlar.
 5. Başvuru yapan adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve ataması yapılmış olanlar ise iptal edilecektir.
 6. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.
 7.  Bakanlar Kurulu Kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş olan FETÖ/PDY, PKK ve DAEŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmamak.
Başvuru Şartları ve Tarihleri 
 1.  Başvuru süresi bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün  olup, süresi içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.
 2. Başvuru evrakları iade edilmeyecektir.
İlk Başvuru Tarihi : 10.06.2020
Son Başvuru Tarihi : 25.06.2020
İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

13 − 11 =