Samsun Üniversitesi Öğretim Elemanı İlanı Yayımlandı

0
254

Samsun Üniversitesi öğretim elemanı alımı yapılacağını duyurdu.

Samsun Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 17 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 20 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Samsun Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 5 Öğretim Görevlisi ve 12 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
Samsun Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ELEMANI İLANI Üniversitemizin aşağıda isimleri yazılı birimlerine, 10.07.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine 13.09.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak eklenen Geçici Madde 2 uyarınca 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri, 09.11.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ‘Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş̧ Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’ ile 01.03.2020 tarihli ‘Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş̧ Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’in ilgili maddelerine göre Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi kadrolarına eleman alınacaktır. “
İlanda yer alan Samsun Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Rektörlük: Yabancı Diller
 • Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi: Uçak Bakım ve Onarım, Havacılık ve Uzay Mühendisliği
 • Kavak Meslek Yüksekokulu:
 • İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi: İletişim Tasarımı ve Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Sosyoloji, Tarih, Coğrafya, Ekonomi ve Finans
 • Mühendislik Fakültesi: Makine Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Elektik- Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği
 • Mimarlık ve Tasarım Fakültesi: Mimarlık Bölümü
Başvuru Şartları ve İstenilen Başvuru Belgeleri:
Araştırma Görevlisi Kadrolarına Başvuruda İstenen Belgeler:
 1. Dilekçe
 2. Başvuru Formu
 3. Öz geçmiş
 4. Nüfus Cüzdanı Örneği (e-Devlet üzerinden alınan nüfus kayıt örneği de kabul edilecektir.)
 5. Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi ve ilanda belirtilen kadro özel şartlarına bağlı olarak gerekli ise yüksek lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi. (Başvuruda bulunacak olan adaylar e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belgeler ile başvuru yapılabilecektir. E-Devlet harici diploma/mezuniyet belgelerinin mutlaka Resmi Kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü sureti olmalıdır. (Atanmaya hak kazanılması halinde öğrenime ilişkin diploma/mezuniyet belgesi aslı veya noter onaylı sureti ibraz edilecektir.) Yabancı yükseköğretim kurumu mezunları da diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belgeleri mutlaka ibraz edeceklerdir.
 6. Lisans, yüksek lisans ve doktora transkript belgesi. (Mutlaka Aslı veya Resmi Kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü bir sureti olmalıdır. Karekodlu transkriptler de kabul edilecektir.)
 7. Lisansüstü (ilana göre yüksek lisans ve/veya doktora ) Öğrenci Belgesi (E-devletten alınan karekodlu başvuru tarihi itibariyle alınmış öğrenci belgeleri başvuru aşamasında kabul edilecektir. E-devlet harici öğrenci belgelerinin ya aslı ya da Resmi Kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü olması gerekir.)
 8. İki adet fotoğraf (4,5×6 cm ebadında son altı ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf)
 9. ALES sonuç belgesi. (Sonuç kontrol kodu bulunan bir sureti)
 10. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan alınan sonuç belgesi
 11. Erkek adaylar için terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge (Askerlik şubelerinden alınmış veya e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge ile başvuru yapabileceklerdir.)
Öğretim Görevlisi Kadrolarına Başvuruda İstenen Belgeler:
 1. Dilekçe.
 2. Başvuru formu.
 3. Öz geçmiş.
 4. Nüfus cüzdanı örneği. (e-Devlet üzerinden alınan nüfus kayıt örneği de kabul edilecektir.) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 5. Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi ve ilanda belirtilen kadro ile özel şartlara bağlı olarak gerekli ise lisansüstü öğrenim (yüksek lisans/ doktora) diploması veya geçici mezuniyet belgesi. (Başvuruda bulunacak olan adaylar e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belgeler ile başvuru yapılabilecektir. E-devlet harici öğrenci belgelerinin ya aslı ya da Resmi Kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü olması gerekir. Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belgesini başvuruda ibraz etmesi gerekmektedir.)
 6. Lisans, yüksek lisans ve doktora transkript belgesi. (Resmi Kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü bir sureti olmalıdır. Karekodlu transkriptler de kabul edilir.)
 7. İki adet fotoğraf (4,5×6 cm ebadında son altı ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf)
 8. ALES sonuç belgesi. (Sonuç kontrol kodu bulunan bir sureti)
 9. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan alınan sonuç belgesi (Meslek Yüksekokulu kadrolarında zorunlu değildir.)
 10. Tecrübe Belgesi (Önemli Notlar kısmında ayrıntıları yer almaktadır.)
 11. Erkek adaylar için terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge (Askerlik şubelerinden alınmış veya e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge ile başvuru yapabileceklerdir.)

Önemli Notlar:

 1. Adaylar son başvuru tarihi mesai bitimine kadar ilanda belirtilen başvuru adreslerine şahsen ya da posta ile başvuru yapacaklardır. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar başvuru yapılacak birime ulaşması gerekmektedir. Eksik belgeli ve süresi içinde yapılmayan başvurular ile internet üzerinden yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Yanlış birime ve/veya adrese teslim edilmesinden, postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
 2. Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvuru yapabilir. Birden fazla kadroya başvurduğu tespit edilen adayların başvuruları iptal edilecektir.
 3. Onaylı Hizmet/Tecrübe belgesi; hizmetin yerine getirildiği kamu kurum ve kuruluşu/şirket/firmadan hizmet belgesi veya onaylı bir yazıyla belgelendirilmelidir. Bu belge ile birlikte çalışılan sürelere ait SGK/Sigorta Hizmet Dökümünün ibraz edilmesi de zorunludur (Yalnızca SGK çıktısı kabul edilmeyecektir.)
 4. Not: Rektörlük için ilan edilen Öğretim Görevlisi kadrolar, Rektörlük Personel Daire Başkanlığına diğer başvurular ise kadronun ait olduğu birime yapılacaktır.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

16 − three =