Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğretim Görevlisi İlanı

0
251

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği 30 Ekim 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 2 öğretim elemanı alımı yapılacağını duyurdu.
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 2 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine, “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi hükümleri uyarınca Öğretim Elemanı alınacaktır. “
İlanda yer alan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Kaynarca Seyfetin Selim Meslek Yüksekokulu: Bilgisayar Teknolojileri Bölümü
 • Hendek Meslek Yüksekokulu: Bilgisayar Teknolojileri Bölümü

GENEL ve ÖZEL ŞARTLAR

 1. 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.
 2. ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
 3. Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyet notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5 ‘lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu Kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine Üniversitemiz senatosu karar verir.
 4. Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.
 5. Meslek Yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarındaki öğretim görevlisi kadrolarına başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır.
 6. Adaylarda, yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 04/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5. maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

 1. Başvuru formu (https://personel.subu.edu.tr/tr/basvuru-formlari adresinden ulaşılabilir.),
 2. Öz geçmiş (https://personel.subu.edu.tr/tr/basvuru-formlari adresinden ulaşılabilir.),
 3. 2 Adet fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş),
 4. ALES ve Yabancı Dil Belgesi,
 5. Lisans ve Yüksek Lisans Transkripti (e-devletten alınan karekodlu belgeler veya resmi kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı ve mühürlü belgeler),
 6. Mezuniyet Belgeleri (e-Devletten alınan karekodlu belgeler veya resmi kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı ve mühürlü belgeler. Yurt dışından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.),
 7. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösteren belge,
 8. Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
 9. Hizmet Belgesi (Daha önce kamuda hizmeti olanlar için),
 10. Tecrübe şartı bulanan ilanlarda tecrübe belgesi.

SINAV TAKVİMİ

 • Duyuru Başlama Tarihi: 30.10.2020
 • Giriş Sınavı Tarihi: 23.11.2020
 • Son Başvuru Tarihi: 13.11.2020 Sonuç Açıklama Tarihi: 27.11.2020
 • Ön Değerlendirme Tarihi: 18.11.2020
 • Sonuçların İlan Edileceği İnternet Adresi: https://ilan.subu.edu.tr

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

fourteen + nineteen =