Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 15 Akademik Personel Alımı Yapacak!

0
436

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, 13 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan akademik kadro ilanında toplamda 8 öğretim üyesi ve 7 öğretim elemanı alımı yapılacağını duyurdu.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, akademik personel alım ilanında bünyesine 1 Profesör, 5 Doçent ve 2 Doktor Öğretim Üyesi ile 6 Öğretim Görevlisi ve 1 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Üniversitemize Öğretim Üyesi alınacaktır”
İlanda yer alan Sakarya Uygulamalı Bilimler Teknik Üniversitesi bünyesine alım yapılacak akademisyenlerin ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Teknoloji Fakültesi: Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü, Mühendislik Temel Bilimleri Bölümü
 • Ziraat Fakültesi: Tarla Bitkileri Bölümü
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi: Hemşirelik Bölümü
 • Sakarya Meslek Yüksekokulu: Toptan ve Perakende Satış Bölümü
 • Geyve Meslek Yüksekokulu: Muhasebe ve Vergi Bölümü
 • Akyazı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu: Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü
 • Karasu Meslek Yüksekokulu: Muhasebe ve Vergi Bölümü

İstenilen Belgeler:

Profesör kadrosu için adayların
 1. Başvuru Formuna Öz geçmiş, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri İnceleme Komisyonu Bildirim Formu, Nüfus Cüzdan Sureti, 2 adet fotoğraf, Doçentlik belgesi, Öğrenim Belgeleri (Yurtdışından alınan diploma var ise, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen Denklik Belgesi ile birlikte), Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerini ekleyerek oluşturduğu başvuru dosyası ayrıca yayın listesini, Bilimsel çalışma ve yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora çalışmalarını veya yüksek lisans çalışmalarını (PDF formatında), Öz geçmiş ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerini (word formatında) taşınabilir belleğe aktararak oluşturduğu 6 adet taşınabilir bellek ile birlikte Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.
  Doçent kadrosu için adaylar
 2. Başvuru Formuna Özgeçmiş, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri İnceleme Komisyonu Bildirim Formu, 2 adet fotoğraf, Nüfus Cüzdan Sureti, Doçentlik belgesi, Öğrenim Belgeleri (Yurtdışından alınan diploma var ise, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen Denklik Belgesi ile birlikte), Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerini ekleyerek oluşturduğu başvuru dosyası ayrıca yayın listesini, Bilimsel çalışma ve yayınlarını (PDF formatında), Özgeçmiş ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerini (word formatında) taşınabilir belleğe aktararak oluşturduğu 4 adet taşınabilir bellek ile birlikte Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.
  Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için adaylar
 3. Başvuru Formuna Öz geçmiş, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri İnceleme Komisyonu Bildirim Formu, 2 adet fotoğraf, Nüfus cüzdan sureti, Öğrenim belgeleri (Yurt dışından alınan diploma var ise, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen Denklik Belgesi ile birlikte), Yabancı Dil Belgesi, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerini ekleyerek oluşturduğu başvuru dosyası ayrıca Bilimsel çalışma ve yayınlarını (PDF formatında), Öz geçmiş ile Üniversitemizin Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerini (word formatında) taşınabilir belleğe aktararak oluşturduğu 4 adet taşınabilir bellek ile birlikte ilgili birime başvurmaları gerekmektedir.
* Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri İnceleme Komisyonu Bildirim Formu, Öz geçmiş Formatı ve İlana Başvuru Formlarına “https://personel.subu.edu.tr/tr” adresinden ulaşılabilir.
Başvuru Tarihleri:
 • Son başvuru tarihi ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gündür.
 • Başvurular şahsen veya posta ile yapılacak olup süresi içinde yapılmayan ya da eksik belgeli yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine, “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi hükümleri uyarınca Öğretim Elemanı alınacaktır.
İlanda yer alan Sakarya Uygulamalı Bilimler Teknik Üniversitesi bünyesine alım yapılacak akademisyenlerin ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Denizcilik Meslek Yüksekokulu: Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü
 • Sakarya Meslek Yüksekokulu: Toptan ve Perakende Satış Bölümü
 • Rektörlük: Uzaktan Eğitim Merkezi
 • Teknoloji Fakültesi: İnşaat Mühendisliği Bölümü

Başvuruda İstenen Belgeler:

 1. Başvuru formu (https://personel.subu.edu.tr/tr/basvuru-formlari adresinden ulaşılabilir.),
 2. Öz geçmiş (https://personel.subu.edu.tr/tr/basvuru-formlari adresinden ulaşılabilir.),
 3. 2 Adet fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş),
 4. ALES ve Yabancı Dil Belgesi,
 5. Lisans ve Yüksek Lisans Transkripti (e-Devletten alınan karekodlu belgeler veya resmi kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı ve mühürlü belgeler),
 6. Mezuniyet Belgeleri (e-Devletten alınan karekodlu belgeler veya resmi kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı ve mühürlü belgeler. Yurt dışından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.),
 7. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösteren belge,
 8. Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
 9. Hizmet Belgesi (Daha önce kamuda hizmeti olanlar için),
 10. Tecrübe şartı bulanan ilanlarda tecrübe belgesi.
 11. Lisansüstü eğitim yaptığına dair yeni tarihli öğrenci belgesi (Araştırma Görevlisi başvuruları için)
Sınav Takvimi:
 • Duyuru Başlama Tarihi : 13.11.2020
 • Son Başvuru Tarihi : 27.11.2020
 • Ön Değerlendirme Tarihi : 02.12.2020
 • Giriş Sınavı Tarihi : 04.12.2020
 • Sonuç Açıklama Tarihi : 09.12.2020
 • Sonuçların İlan Edileceği İnternet Adresi: https://ilan.subu.edu.tr

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

five × 2 =