Sakarya Üniversitesi 9 Araştırma Görevlisi Alımı Yapacak!

0
238

Sakarya Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Sakarya Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği 30 Ekim 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 9 öğretim elemanı alımı yapılacağını duyurdu.
Sakarya Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 9 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine, “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi hükümleri uyarınca Öğretim Elemanı alınacaktır.  “
İlanda yer alan Sakarya Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Hukuk Fakültesi: Kamu Hukuku ve Özel Hukuk bölümleri

GENEL ve ÖZEL ŞARTLAR

 1. 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.
 2. ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmaya talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
 3. Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyet notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5 ‘lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu Kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine Üniversitemiz senatosu karar verir.
 4. Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir. Devlet Yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlilik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.
 5. Araştırma Görevlisi Kadroları “Öncelikli Alanlar” kapsamında olup, “Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrolarına Atananların Lisansüstü Eğitimleri ile Diğer Hususlara İlişkin Usul ve Esaslar”a tabi olacaklardır.”

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

 1. Başvuru Formu ( http://www.ilan.sakarya.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.)
 2. Özgeçmiş
 3. 2 adet fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş)
 4. Ales ve Yabancı Dil Belgesi (ALES sonuçları açıklandığı tarihten itibaren 5 (beş) yıl geçerlidir. )
 5. Lisans ve Yüksek Lisans Transkripti (E-devletten alınan karekodlu belgeler veya resmi kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü belgeler)
 6. Mezuniyet belgeleri (E-devletten alınan karekodlu belgeler veya resmi kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü belgeler. Yurt dışından alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)
 7. Lisansüstü eğitim yaptığına dair yeni tarihli öğrenci belgesi (Araştırma Görevlisi başvuruları için)
 8. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösteren belge.
 9. Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 10. Hizmet Belgesi (Daha Önce Kamuda Hizmeti Olanlar için)
 11. Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair belge (E-Devlet üzerinden alınan belge)”

SINAV TAKVİMİ

 • Duyuru Başlama Tarihi : 30/10/2020
 • Giriş Sınavı Tarihi : 26/11/2020
 • Son Başvuru Tarihi : 13/11/2020
 • Sonuç Açıklama Tarihi : 03/12/2020
 • Ön Değerlendirme Tarihi : 20/11/2020
 • Sonuçların İlan Edileceği İnternet Adresi : http://www.ilan.sakarya.edu.tr/ 

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

1 × four =