Sakarya Üniversitesi 19 Öğretim Üyesi Alımı Yapacak!

0
906

Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanı yayımladı.

Sakarya Üniversitesi, çeşitli fakülte / enstitü ve bölüm / ana bilim dallarına 19 öğretim üyesi alınacağı ile alakalı ilanı 8 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Sakarya Üniversitesi yayımladığı öğretim üyesi alımı ilanıyla toplamda 17 Öncelikli Alan Doktor Öğretim Üyesi ve 2 Profesör alımı yapılacağını duyurdu.
“Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Üniversitemiz’e Öğretim Üyesi alınacaktır.”
İlanda Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi olarak alım yapılacak fakülte / enstitü ve bölümler / ana bilim dalları aşağıda belirtmiştir: 
 • İlahiyat Fakültesi: Temel İslam Bilimleri Bölümü
 • Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi: Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Yazılım Mühendisliği Bölümü 
 • Fen-Edebiyat Fakültesi: Felsefe Bölümü, Fizik Bölümü, Kimya Bölümü ve Matematik Bölümü
 • İşletme Fakültesi: Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü
 • Mühendislik Fakültesi: Endüstri Mühendisliği Bölümü, Makine Mühendisliği Bölümü, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü
 • Siyasal Bilgiler Fakültesi: Uluslararası İlişkiler Bölümü

İstenilen Belgeler:

 1. Profesör kadrosu için adayların başvuru formuna, (http://www.ilan.sakarya.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir) fotoğraflı öz geçmişini, nüfus cüzdan suretini, Doçentlik Belgesini, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri çerçevesinde yayın listesini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora çalışmalarını veya yüksek lisans çalışmalarını kapsayan dosyasını https://akb.sabis.sakarya.edu.tr adresinden giriş yaparak pdf veya zip biçiminde yükleyip on-line başvuru yapmaları gerekmektedir.
 2. Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için adayların başvuru formuna, (http://www.ilan.sakarya.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir) fotoğraflı öz geçmişini, nüfus cüzdan suretini, öğrenim belgelerini, yabancı dil belgesini, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri çerçevesinde yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarını https://akb.sabis.sakarya.edu.tr adresinden giriş yaparak pdf veya zip biçiminde yükleyip online başvuru yapmaları gerekmektedir

DİĞER AÇIKLAMALAR

 1. Bu ilandaki öncelikli alan kadrolarına atamalar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın “YÖKGELECEK PROJESİ” nin ikinci aşaması olan öncelikli ve özellikli alan öğretim üyesi istihdamı kapsamında belirlenen “Kiritik Teknoloji Alanları” dâhilinde tahsis edilen ilave atama iznine istinaden yapılacaktır.
 2. Yurt dışından alınan diploma var ise, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen Denklik Belgesi ile birlikte yüklenmesi gerekmektedir.
 3. Sakarya Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerine http://www.ilan.sakarya.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
 4. Başvurular on-line olarak “https://akb.sabis.sakarya.edu.tr” web sayfası üzerinden alınacaktır. Kişisel beyana dayalı olarak sisteme yüklenen belgelerin aslı kurumumuz tarafından istenildiğinde sunamayanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
 5. Son başvuru tarihi ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gündür. Başvuru süresi içinde yapılmayan başvurular ile eksik ya da yanlış yapılan başvurular kabul edilmeyecektir

 
İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

4 + 6 =