Sakarya Üniversitesi 15 Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor!

0
1115
Sakarya Üniversitesi yeni giriş kapısı

Sakarya Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Sakarya Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 15 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 02 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 2 Profesör, 13 Doçent alımı yapılacağını duyurdu.
” Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Üniversitemiz’e Öğretim Üyesi alınacaktır.   “
İlanda yer alan Sakarya Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren fakülteler aşağıda iletilmiştir:
 • Eğitim Fakültesi: Eğitim Bilimleri Bölümü
 • İşletme Fakültesi: İnsan Kaynakları ve Yönetimi, Yönetim Bilişim Sistemleri ve İşletme Bölümlerine
 • Mühendislik Fakültesi: Makine Mühendisliği, Çevre Mühendisliği ve Malzeme ve Metalurji Mühendisliği
 • Fen Edebiyat Fakültesi: Coğrafya, Fizik, Matematik ve Tarih Bölümlerine

İstenen Belgeler:

 1. Profesör kadrosu için adayların başvuru formuna (http://www.ilan.sakarya.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir) fotoğraflı özgeçmişini, nüfus cüzdan suretini, Doçentlik Belgesini, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri çerçevesinde yayın listesini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora çalışmalarını veya yüksek lisans çalışmalarını kapsayan dosyasını https://akb.sabis.sakarya.edu.tr adresinden giriş yaparak PDF veya .zip biçiminde yükleyip on-line başvuru yapmaları gerekmektedir.
 2. Doçent kadrosu için adayların başvuru formuna (http://www.ilan.sakarya.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir) fotoğraflı özgeçmişini, nüfus cüzdan suretini, öğrenim belgelerini, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri çerçevesinde yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarını https://akb.sabis.sakarya.edu.tr adresinden giriş yaparak PDF veya .zip biçiminde yükleyip on-line başvuru yapmaları gerekmektedir. Üniversitemiz Senato Kararına istinaden; doçentlik kadrolarına başvuranlardan, doçentlik unvanını Üniversitelerarası Kurulca sözlü sınava tabi tutulmadan almış olan adaylar, müracaat ettikleri doçent kadroları için Üniversitelerarası Kurulca oluşturulacak jüri üyelerince sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Bu sınavdan başarılı olamayan adayların atamaları yapılmayacaktır.

Genel Şartlar:

 • Yurtdışından alınan diploma var ise, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen Denklik Belgesi ile birlikte yüklenmesi gerekmektedir.
 • Sakarya Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerine http://www.ilan. sakarya.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
 • Başvurular on-line olarak “https://akb.sabis.sakarya.edu.tr” web sayfası üzerinden alınacaktır. Kişisel beyana dayalı olarak sisteme yüklenen belgelerin aslı kurumumuz tarafından istenildiğinde sunamayanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
 • Son başvuru tarihi ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gündür.
 • Başvuru süresi içinde yapılmayan başvurular ile eksik ya da yanlış yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

eleven + one =