Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı

0
927

Sağlık Bilimleri Üniversitesi akademik personel ilanı yayımladı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi, bünyesindeki farklı fakülte ve bölümlere 10 Öğretim Görevlisi alımı yapılacağı ile ilgili ilanı 8 Mayıs 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğretim elemanı alım ilanında, toplamda ders verecek 10 Öğretim Görevlisi alımı yapacağını duyurdu. ” Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine 09 Kasım 2018 tarihli ve 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca Öğretim Görevlisi alınacaktır. ”

GENEL ve ÖZEL ŞARTLAR

 1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.
 2. ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğeriliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
 3. Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğinin belirlenmesinde Yükseköğretim Kurulunun esdeğerlik tablosu kullanılacaktır.
 4. Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az, tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır.
 5. Meslek Yüksekokullarında ilan edilen kadrolar yabancı dil şartından muaftır.

İstenilen Belgeler:

 • Başvuru Formu. (http://www.sbu.edu.tr/ adresinden temin edilebilir)
 • Özgeçmiş.
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Son altı ay içerisinde çekilmiş iki (2) adet fotoğraf.
 • ALES sonuç belgesi.
 • Doktora/ Lisans/ Yüksek Lisans, belgelerinin veya Denklik belgesinin aslı veya kurum onaylı örneği.
 • Lisans / Yüksekokul Transkript belgesinin aslı veya noter onaylı örneği.
 • Başvuru formunda ilan numarasını belirtmiş olmak.
 • Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecilli veya muaf olduğu belirten askerlik belgesi.
 • Alanında İş Tecrübe Belgesi. (SGK belgesi ile birlikte Islak İmzalı veya Elektronik İmzalı Olmalıdır)
 • Hizmet belgesi onaylı. (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar Islak İmzalı veya Elektronik İmzalı Olmalıdır.) İlanla ilgili ayrıntılı bilgilere Üniversitemizin http://www.sbu.edu.tr/ adresinden veya 0216 418 96 16 numaralı telefondan ulaşılabilir.

DİĞER AÇIKLAMALAR VE ÖNEMLİ HUSUSLAR

 1.  Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğretim elemanı alım ilanına adaylar son başvuru tarini mesai saati bitimine kadar bu ilanın ilgili birimlere şahsen veya posta ile başvuruda bulunacaklardır, ilgili birimlere yapılmayan veya süresi içinde yapılmayan ya da eksik belgeyle yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır.
 2. Adaylar aynı ilan dönemi içerisinde özel şartlarını taşıdığı sadece bir ilana başvurabilecektir. Birden fazla ilana başvurusu bulunduğu tespit edilen adayların başvuruları iptal edilecektir.
 3. Aslı veya resmi kurumlarca onaylanmış sureti istenilen belgelerin asıl veya onaysız bir belge olması durumunda adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır.
 4. Yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin aslının veya onaylı suretinin istenen belgelere eklenmesi gerekmektedir.
 5. İlanda yer alacak özel şartlara göre öğretim görevlisi kadrolarına başvuracak adayların ilave istenen koşullara göre (sertifika, kurs belgesi …vb.) başvurularına kanıtlayan belgeleri eklemeleri zorunludur.
 6. Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversite web sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmaz.

SINAV TAKVİMİ

İlan Yayım Tarihi: 08.05.2020 Ön Değerlendirme Sonucu Açıklanma Tarihi: 27.05.2020 Başvuru Başlangıç Tarihi: 08.05.2020 Giriş Sınavı Tarihi: 02.06.2020 Son Başvuru Tarihi: 22.05.2020 Sonuçların İlan Edileceği İnternet Sitesi: http://www.sbu.edu.tr/ Nihai Değerlendirme Sonucu Açıklama Tarihi: 05.06.2020
Resmi Gazete İlanı
Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

one × three =