Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

0
1216

Sağlık Bilimleri Üniversitesi çeşitli alanlardaki akademik birimlerine Öğretim Üyesi alımı yapacaktır.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü 20 Mayıs 2020 tarihli resmi gazetede yayımlanan ilanda çeşitli kadrolara Öğretim Üyesi alacağını açıkladı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü’nün yaptığı açıklama aşağıda yer almaktadır.

“Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 02.11.2018 tarih ve 30583 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik hükümleri, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi hükümleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. İlan kadrolarına uygunolmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.”

İlan Başlangıç Tarihi: 20.05.2020 

Başvuruda İstenilen Belgeler

Profesör kadrosu daimi statüde olup başvuracak adayların,

 • “Başlıca Araştırma Eserini” belirttiği Başvuru Formu,
 • Özgeçmiş,
 • Doçentlik Belgesi (Noter tasdikli) ile başvuru formunda istenen diğer belgelere bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 6 (Altı) adet CD veya taşınabilir belleği (USB)
  ekleyerek hazırladıkları dosya ile ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Doçent kadrosu daimi statüde olup başvuracak adayların,

 • Özgeçmiş,
 • Doçentlik Belgesi (Noter tasdikli) ile başvuru formunda istenen diğer belgelere bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) adet CD veya taşınabilir belleği (USB) ekleyerek hazırladıkları dosya ile ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların,

 • Özgeçmiş,
 • Doktora Belgesi (Noter tasdikli) ile başvuru formunda istenen
  diğer belgelere bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) adet CD veya taşınabilir belleği (USB) ekleyerek hazırladıkları dosya ile ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde SUAM kadroları için Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına; diğer Doktor Öğretim Üyesi kadroları için ilgili birimlere şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Açıklamalar

 • Adaylar aynı ilan dönemi içerisinde özel şartlarını taşıdığı sadece bir ilana başvuru yapabilecektir. Birden fazla ilana başvurusu bulunduğu tespit edilen adayların başvuruları iptal edilecektir.
 • Öğretim üyesi kadrolarına müracaat edecek adayların aranan koşullara uyup uymadığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü ve ilgili birimlerimizce oluşturulacak “Ön İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu” tarafından ön incelemeye alınacak olup bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir.

Bu haberle ilgili duyuru resmi gazete sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinde Başvuru dilekçesi (Bölüm adı belirtilerek)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

four × 1 =