Sabancı Üniversitesi Araştırma Görevlisi Alımı Yapacak!

0
245

Sabancı Üniversitesi öğretim elemanı alımı yapılacağını duyurdu.

Sabancı Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 4 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 27 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Sabancı Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 4 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
Sabancı Üniversitesi Rektörlüğünden: 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili maddelerine göre aşağıda belirtilen akademik birimlere karşılarında belirtilen unvanlarda Öğretim Elemanları alınacaktır.
Başvuracak adayların, 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamındaki koşulları taşıması ve istenen belgeleri tamamlaması gerekmektedir. “
İlanda yer alan Sabancı Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi: Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği (İngilizce),Malzeme Bilimi ve Nano Mühendislik (İngilizce)
 • Yönetim Bilimleri Fakültesi: Yönetim Bilimleri Programı (İngilizce)

Genel Şartlar:

 1. 657 sayılı kanunun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak gerekmektedir.
 2. Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak gerekir.
 3. Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada ALES’ten en az 70 puan almış olmak gerekmektedir.
 4. Yabancı Dil Seviye Tespit sınavından (YDS ve muadilleri) en az 80 (veya muadili) puan almış olmak.
 5. Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
 6. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
 7. İlan edilen kadrolara müracaat edecek erkek adayların askerlik yönünden mahkeme veya bakaya durumunda olmamaları gerekmektedir.

Araştırma Görevlisi Kadrosu İçin İstenen Belgeler:

 1. Eksiksiz doldurulmuş fotoğraflı ”Araştırma Görevlisi Kadrosu Başvuru Formu”na Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi için https://fens.sabanciuniv.edu/tr/arastirma-gorevlisi-pozisyonlari Yönetim Bilimleri Fakültesi için https://sbs.sabanciuniv.edu/tr/arastirma-gorevlisi-pozisyonlari linkinden ulaşabilirsiniz.
 2. Başvuru Dilekçesi (Başvuruda bulunulan ilgili Üniversite/Fakülteyi, Kadro unvanını ve iletişim bilgilerini belirten imzalı başvuru dilekçesi.)
 3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 4. Öz geçmiş / YÖK Formatlı
 5. Yabancı Dil Belgesi (YDS veya muadili bir sınavdan en az 80 puan veya muadili bir puan alınmalı)
 6. ALES belgesi fotokopisi.
 7. Onaylı Lisans/Lisansüstü diploması fotokopisi
 8. Yurt dışı Üniversitelerden mezun adaylar için denklik belgesi
 9. Resmi transkript belgeleri (Lisans, lisansüstü)
 10. Öğrenci Belgesi (Yüksek lisans, doktora)
 11. 2 adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş olmalı)
 12. Adli Sicil Kaydı (e-Devletten alınan belgeler geçerlidir )
 13. Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecilli veya muaf olduğunu belirten belge. Resmi onaylı ve karekodlu doğrulanabilir tüm dijital belgelerle başvuru yapılabilir. Başvuru süresi içinde yapılmayan ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacak olup, kargo ile gönderilen belgelerin son başvuru tarihine kadar Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanlık Ofisine ulaşmış olması gerekmektedir. Kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Sonuçlar Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi web adresinde yayınlanacaktır. Ayrıca duyuru yapılmayacaktır.

Başvuru Tarihleri:

Araştırma Görevlisi Kadro İlanları Tarihleri:
 • İlan Tarihi : 27.10.2020 Son Başvuru Tarihi : 17.11.2020 Ön Değerlendirme Duyuru Tarihi : 30.11.2020 Giriş Sınavı Tarihi : 10.12.2020 Sonuç Açıklama Tarihi : 21.12.2020 Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi : http://fens.sabanciuniv.edu Başvuru Şekli : Posta yolu ile Telefon Numarası : 0216 483 96 03 Başvuru Adresi ve İletişim Bilgileri : e-posta: [email protected] Adres: Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Orta Mah. Üniversite Cad. No:27 34956 Orhanlı – Tuzla / İSTANBUL (Evrakların gönderileceği kişi: Sn. Elif Erbaş)
 • İlan Tarihi : 27.10.2020 Son Başvuru Tarihi : 17.11.2020 Ön Değerlendirme Duyuru Tarihi : 07.12.2020 Giriş Sınavı Tarihi : 14.12.2020 Sonuç Açıklama Tarihi : 21.12.2020 Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi : http://sbs.sabanciuniv.edu Başvuru Şekli : Posta yolu ile Telefon Numarası : 0216 483 9672 Başvuru Adresi ve İletişim Bilgileri : e-posta: [email protected] Adres: Yönetim Bilimleri Fakültesi, Orta Mah. Üniversite Cad. No:27 34956 Orhanlı – Tuzla / İSTANBUL (Evrakların gönderileceği kişi: Sn. Burcu Albayrak Günaydın)

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

ten + 7 =