Rüstem Ertuğ Altınay Global Young Academy Üyeliğine Seçildi

0
857

Global Young Academy, dünyanın 28 farklı ülkesinden seçilen yeni üyelerini açıkladı. Türkiye’den üyeliğe seçilen tek isim, genç bilim insanı Dr. Rüstem Ertuğ Altınay oldu.

 

Global Young Academy, bu yıl da dünyanın dört bir yanından yeni üyelerini seçti. Üyeliğe seçilen 31 isimden biri olan Dr. Altınay, Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nde çalışmaktadır. Ayrıca Avrupa Araştırma Konseyi (ERC) tarafından desteklenen “Ulusal Abjeksiyonu Sahnelemek: Türkiye ve Diasporalarında Tiyatro ve Siyaset” başlıklı projenin yürütücülüğünü yapmaktadır. Altınay, 2020 yılında da Bilim Akademisi 2020 BAGEP ödülünü almıştır.

 

Global Young Academy, bütün dünyadan en başarılı genç bilim insanlarını önemli küresel konuları ele almak üzere bir araya getiren bir topluluktur. GYA tüm dünyada faaliyet gösteren genç bilim akademilerinin çatı kuruluşu olarak konumlanmıştır. Bunun yanı sıra Global Young Academy’nin 86 ülkeden 200’ü aşkın seçkin bilim lideri üyesi bulunmaktadır.

 

Doğa bilimleri, tıp, mühendislik, sosyal bilimler, edebiyat ve beşeri bilimler dahil olmak üzere çeşitli bilim dallarından 40 yaş altı tüm araştırmacılara açık olan Küresel Genç Akademi, genç bilim insanlarını bir araya getirmeyi ve aralarında diyaloğu artırmayı amaçlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

17 + three =