Özyeğin Üniversitesi 3 Akademik Personel Alımı Yapacak!

0
1274

Özyeğin Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 1 öğretim üyesi ve 2 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 15 Şubat 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Özyeğin Üniversitesi, akademisyen alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 1 Doktor Öğretim Üyesi ile 2 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını belirtti.
“Üniversitemize, 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim üyesi alınacaktır.”
*İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Ayrıca öğretim üyeleri kadrolarına başvuracakların; bölümü belirtir bir dilekçenin ekinde, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 fotoğraf, öz geçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) YDS ve dengi Yabancı Dil Belgeleri ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan 3 takım dosyasını vermeleri gerekmektedir
Özyeğin Üniversitesinin açtığı öğretim üyesi kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Mimarlık ve Tasarım Fakültesi: Mimarlık

İstenilen Belgeler:

 • Öğretim Üyeleri kadrolarına başvuracakların; bölümü belirtir bir dilekçenin ekinde, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 fotoğraf, öz geçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile YDS ve dengi Yabancı Dil Belgeleri ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (Doktor Öğretim Üyesi başvurusu için 3 takım, Profesör ve Doçent başvuruları için 5 takım) vermeleri gerekmektedir.

Önemli Bilgiler:

 • Adaylar başvurularını posta ve e-posta yoluyla yapılmalıdır.
 • Posta yoluyla gönderilecek belgelerin bir örneğinin aşağıdaki e-posta adresine de iletilmesi önemlidir.
 • Başvurular için posta adresi: Özyeğin Üniversitesi (ilgili fakülte veya yüksekokul) Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mah. Orman Sok. 34794 Çekmeköy – İSTANBUL, e-posta adresi: ([email protected])
 • Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular geçersizdir.
 • Duyuru Başlama Tarihi : 15.02.2021
 • Son Başvuru Tarihi : 01.03.2021

Öğretim Elemanı Alım İlanı

“Özyeğin Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemizin aşağıda belirtilen akademik birimine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 31. Maddesi ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine uygun olarak öğretim elemanı alınacaktır.
Adayların, 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan öğretim üyesi alımı şartlarını taşıyan ilgili yönetmelik kapsamındaki koşulları taşıması gereklidir ve istenen belgeleri tamamlaması gerekmektedir
Özyeğin Üniversitesinin açtığı öğretim elemanı kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Hukuk Fakültesi: Kamu Hukuku, Özel Hukuk

Başvuru İçin İstenen Belgeler:

 1. Başvuru dilekçesi
 2. Öz geçmiş ya da YÖK Formatlı Özgeçmiş (Dört A4 sayfayı geçmemelidir ve en az üç referans e-posta ve iletişim bilgileri ile belirtilmelidir.)
 3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 4. Öğrenim Belgeleri (Lisans diploması, Lisans Transkripti (GPA notu için şarttır) (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması, denklik belgesinin ibrazı gerekmektedir, e-Devletten alınan belgeler geçerlidir.)
 5. ALES Belgesinin Fotokopisi (Belgenin kontrol kodlu ve barkodlu olması gerekmektedir.)
 6. YDS ve dengi Yabancı Dil Belgeleri fotokopileri(Belgenin kontrol kodlu ve barkodlu olması gerekmektedir.)
 7. Varsa yayınların kopyası
 8. Erkek adaylar için askerlik terhis veya tescil belgesi kopyası

Başvuru Yöntemi:

 • Adayların son başvuru tarihi mesai bitimine kadar yukarıda belirtilen evrakları e-posta yoluyla ([email protected]) ulaştırmaları gerekmektedir.
 • Eksik belgelerle başvuru ve süresi içerisinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir. Ön değerlendirme sonuçları ve kesin sonuçlar Üniversitemizin web adresinde (https://www.ozyegin.edu.tr) yayınlanacak olup tebligat niteliğinde olacaktır.
 • Ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

6 + 1 =