Özyeğin Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

0
211

Özyeğin Üniversitesi Doçent, Profesör ve Öğretim Üyesi alımı yapacağını duyurmuştur!

Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi için 2 Profesör, Mühendislik Fakültesi için 2 Doçent ve Yabancı Diller Yüksekokulu için toplam 7 Öğretim Görevlisi alacak.

Özyeğin Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize, 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak öğretim üyesi alınacaktır.

İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Öğretim Üyeleri kadrolarına başvuracakların; bölümü belirtir bir dilekçenin ekinde, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 fotoğraf, özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (Doktor Öğretim Üyesi başvurusu için 3 takım, Profesör ve Doçent başvuruları için 5 takım) vermeleri gerekmektedir.

Başvurular bu ilanın Resmî Gazete’ de yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde Özyeğin Üniversitesi İnsan Kaynaklarına şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmaz. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez.

Resmi Gazete yayım tarihi: 19.02.2020

Son başvuru tarihi: İlanın Resmî Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde

Özyeğin Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen akademik birimine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 31. Maddesi ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında

Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Yabancı Diller Yüksekokulu’na Öğretim Görevlileri alınacaktır.

Başvuracak adayların, 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamındaki koşulları taşıması ve istenen belgeleri tamamlaması gerekmektedir.

Başvuru İçin İstenen Belgeler:

 • Başvuru Formu (https://www.ozyegin.edu.tr/tr/yabanci-diller-yuksekokulu/scolaolanaklari adresinden ulaşabilirsiniz.)
 • Özgeçmiş/YÖK Formatlı Özgeçmiş (Dört A4 sayfayı geçmemelidir ve en az üç referans e-posta ve iletişim bilgileri ile belirtilmelidir.)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Öğrenim Belgeleri (Lisans diploması, Lisans Transkripti (GPA notu için şarttır), Tezli Yüksek Lisans diploması, varsa Doktora Diploması (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması, denklik belgesinin ibrazı gerekmektedir, e-devletten alınan belgeler geçerlidir.)
 • ALES Belgesinin Fotokopisi (Belgenin kontrol kodlu ve barkodlu olması gerekmektedir.)
 • YDS ve dengi Yabancı Dil Belgeleri fotokopileri(Belgenin kontrol kodlu ve barkodlu olması gerekmektedir.)
 • Adli Sicil Kaydı Belgesi (e-devletten alınan belgeler geçerlidir.)
 • Erkek adayların askerlikle ilişiğinin olmadığına dair terhis veya muaf olduğunu belirten belge (Bakaya durumda olmamak)

İlan Takvimi:

 • Duyuru Başlama Tarihi : 19.02.2020
 • Son Başvuru Tarihi : 04.03.2020
 • Ön Değerlendirme Tarihi : 06.03.2020
 • Sınav Giriş Tarihi : 10.03.2020
 • Sonuç Açıklama Tarihi : 16.03.2020

Resmi Gazete’ de yayımlanan ilana ulaşmak için tıklayınız.

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

five × four =