Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi 14 Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor!

0
357

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği 6 Kasım 2020 tarihli Resmi Gazete ilanında toplamda 14 öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında 9 Doçent ve 5 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 657 sayılı “Devlet Memurları Kanunu”nun 48’inci maddesi, 2547 sayılı “Yükseköğretim Kanunu”nun ilgili maddeleri, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” hükümleri ile “Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi” uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. “
İlanda yer alan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
 • Mühendislik Fakültesi: Enerji Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği 
 • Fen Edebiyat Fakültesi: Biyoloji, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi: Sosyal Hizmetler
 • Kadirli Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu: Gıda Teknolojisi
 • Osmaniye MYO: Yönetim ve Organizasyon
 • Bahçe Meslek Yüksekokulu: Kimya ve Kimyasal İşleme Teknolojileri
 • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu: Tıbbi Hizmetler ve Teknikler

GENEL AÇIKLAMALAR

 • Başvuru süresi, ilanın Resmî Gazete’de yayın tarihi olan 06.11.2020 ve son başvuru tarihi olan 20.11.2020 tarihi mesai bitimine kadardır.
 • Belirtilen koşulları taşımayan ve süresi içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir. Öğretim Üyesi kadrosuna başvuran adayların, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 23. ve 24. maddelerinde belirtilen asgari koşulları sağlamış olmaları gerekir.
 • Yabancı ülkelerden alınan diplomaların, Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
 • Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek, ibraz edeceklerdir.
 • 2547 sayılı Kanun’un Ek 38. maddesi uyarınca belirlenen %20’lik kota kapsamında, başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.
 • Postadaki gecikmelere, eksik bilgi ve belge ile intikal eden başvurulara ve gerçeğe aykırı beyan ihtiva eden başvurulara ilişkin sorumluluk başvurana aittir.
 

İstenilen Belgeler:

DOÇENT ;
 • Kadrolarına başvuracak adayların, daimi statüde görev yapacak olup, başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçeleri (Üniversitemiz web sayfasından temin edilebilir.), Öz geçmiş, 2 (iki) Adet Fotoğraf, Nüfus Cüzdanı Sureti, Yabancı Dil Sonuç Belgesi, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentlik Belgeleri veya e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belgeler, Adli Sicil Kaydı Belgesi, Yayın Listesi, 4 (dört) takım (1 Adet Fiziksel + 3 Adet CD halinde) hazırlayacakları bilimsel çalışma ve yayın dosyalarını ekleyerek, Üniversitemiz Rektörlüğü, Personel Dairesi Başkanlığına, şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir.
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ ;
 • Kadrolarına başvuracak adayların, başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçeleri (Üniversitemiz web sayfasından temin edilebilir.), Öz geçmiş, 2 (iki) Adet Fotoğraf, Nüfus Cüzdanı Sureti, Yabancı Dil Sonuç Belgesi, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgeleri veya e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belgeleri, Adli Sicil Kaydı Belgesi, Yayın Listesi, 4 (dört) takım (1 Adet Fiziksel + 3 Adet CD halinde) hazırlayacakları bilimsel çalışma ve yayın dosyalarını ekleyerek, Üniversitemizin İlgili Birimlerine, şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir.

 


İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

4 × 2 =