Okulların Açılış Tarihi ile Alakalı Yeni Açıklama

0
389

 Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim sürecinde olan okulların ne zaman açılacağı ile alakalı bilgilendirme yaptı.

29 Nisan 2020 tarihinde yaptığı basın açıklamasının ardından 11 Mayıs itibariyle normalleşme sürecine giren ülkemizde okulların ne zaman açılacağı merak konusu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, okullar ne zaman açılacak sorusunu sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bilgilendirme ile cevapladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un açıklamasının detayları :

Koronavirüs salgını sürecinde ülke olarak her ne kadar normalleşme sürecine geçiş yapmış olsak da Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kamuoyu duyurusunda okulların açılması konusuna hassasiyetle yaklaştığını gösterdi.

Ziya Selçuk Twitter hesabı üzerinden;

Milli Eğitim Bakanı olarak kamuoyundan ricam, okulların açılmasına bir takvim olarak bakılmamasıdır.Okulların açılması demek 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmenin evlerinden dışarı çıkması ve sonra her birinin yeniden ailesiyle buluşması demek.

Bu Bir Toplum Sağlığı Meselesidir

Bu bir toplum sağlığı meselesidir ve bilimsel verilerle hareket etmek ön koşuldur. Her tarih için hazırlığımız tamam.

En Güvenli Zamanda ve En Güvenli Şekilde

Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var;

Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda ve en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek.

 

Ziya Selçuk bir önceki açıklamasında belirttiği okulların açılma tarihinin 31 Mayıs’a  ertelendiği ve bu süreçte uzaktan eğitim ile devam edileceği ifadelerine öğrencilerin ve öğretmenlerin merakla beklediği okulların açılma tarihi hakkında yeni bir bilgilendirme yapmış ve kamuoyunu aydınlatmıştır.

 

Kaynak


Okulların Açılış Tarihinde Değişiklik: Ziya Selçuk Açıklama Yaptı” haberimizi inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

12 + 9 =