Nişantaşı Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

0
432

Güncelleme 5 Haziran 2020

Nişantaşı Üniversitesi Rektörlüğünden:
İPTAL İLANI

Üniversitemiz adına 26.03.2020 tarihli ve 31080 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Engellilerde Egzersiz ve Spor Bilimleri Bölümü Profesör, Doçent, Dr. Öğr. Üyesi ve Araştırma Görevlisi; Ebelik Bölümü Profesör, Doçent, Dr. Öğr. Üyesi ve Araştırma Görevlisi; Hemşirelik Bölümü Profesör,
Doçent, Dr. Öğr. Üyesi ve Araştırma Görevlisi; Turist Rehberliği Bölümü Öğretim Görevlisi, Uçuş Harekat Yöneticiliği Bölümü Öğretim Görevlisi alım ilanımız önümüzdeki eğitim öğretim yılında öğrenci alımının ertelenmesi nedeniyle iptal edilmiştir.

Nişantaşı Üniversitesi Profesör, Doçent, Dr. Öğretim Üyesi ve Araştırma / Öğretim Görevlisi alımı yapacak!

Nişantaşı Üniversitesi Profesör, Doçent, Dr. Öğretim Üyesi ve Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi olarak toplam 197 akademik personel alım yapacağını duyurmuştur.

Nişantaşı Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize; 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmelik” ve Nişantaşı Üniversitesi “Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltilme Kriterleri” hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak aşağıda belirtilen bölümlere öğretim üyeleri alınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır

Başvuruda İstenilen Belgeler

Profesör kadrosuna başvuracak Adaylar; nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, YÖK formatlı özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi), özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve yüksek lisans çalışmalarını, Üniversite Yönetimine katkılarını kapsayan belge ve bilgileri içeren 6 adet dosya ile birlikte Nişantaşı Üniversitesi Rektörlüğüne başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi eklenecektir.)

Doçent kadrosuna başvuracak Adaylar; nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, YÖK formatlı özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosya ile birlikte Nişantaşı Üniversitesi Rektörlüğüne başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi eklenecektir.)

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak Adaylar; nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, YÖK formatlı özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) anabilim dalı ve yabancı dillerini belirten dilekçe, özgeçmiş, doktora belgesi, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya ile birlikte ilan edilen birime başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye özgeçmiş, yayın listesi, doktora belgesi, yabancı dil belgesi eklenecektir.) Başvuru süreci Resmi Gazete yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Profesör ve Doçent kadrosuna başvurular için Rektörlüğe, Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvurular için ise Nişantaşı Üniversitesi ilgili Müdürlük/Dekanlıklarına şahsen yapılması gerekmektedir. Posta ve internet üzerinden yapılan başvurular kabul edilmez.

Nişantaşı Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz, 2547 sayılı Kanun ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin” ilgili maddelerine göre aşağıda belirtilen akademik birimlere karşılarında belirtilen unvanlarda Öğretim Elemanları alınacaktır.

Sınav ve Başvuru Takvimi:

 • Duyuru Başlama Tarihi : 26.03.2020
 • Son Başvuru Tarihi : 09.04.2020
 • Ön Değerlendirme Tarihi : 13.04.2020
 • Sınava Giriş Tarihi : 16.04.2020
 • Sonuç Açıklama Tarihi : 21.04.2020
 • Sonuçların İlan Edileceği İnternet Sitesi : www.nisantasi.edu.tr
 • Başvuru Şekli : Şahsen veya posta ile. (Posta ile yapılan başvuruların teslimi son başvuru tarihinden sonra ise kabul edilmeyecektir.)
 • Başvuru Yeri : Maslak Mahallesi Taşyoncası Sokak Maslak 1453 No: 1Y 34481742 – Sarıyer/İSTANBUL

Araştırma / Öğretim Görevlisi için Gerekli Belgeler:

 • YÖK Formatlı Özgeçmiş
 • Öğrenci Belgesi
 • Başvuru Dilekçesi (web sayfamızda mevcuttur)
 • 2 adet fotoğraf,
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
 • Onaylı Mezuniyet Belgeleri (Şahsen yapılan başvurularda, diplomanın aslı ya da www.turkiye.gov.tr adresinden alınacak “Yükseköğretim Mezun Belgesi” gerekmektedir.)
 • Resmi Transkript (Lisans Eğitimi ile ilgili)
 • ALES Belgesi,
 • Yabancı Dil Belgesi (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca kabul edilen sınav belgesi gerekmektedir.)
 • SGK 4A Hizmet Dökümü
 • Erkek Adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge

Resmi Gazete’ de yayımlanan ilana ulaşmak için tıklayınız.

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

4 + 16 =