Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

0
94

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi akademik kadro ilanı yayımladı.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi çeşitli fakülte ve bölümlere 18 öğretim üyesi alımı yapılacağı ile ilgili ilanı 9 Kasım 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı.

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi öğretim üyesi alım  ilanında 16 Doktor Öğretim Üyesi, 1 Doçent ve 1 Profesör alımı yapacağını duyurdu.
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca onaylanan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi hükümleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.”
İlanda yer alan Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Bor Sağlık Bilimleri Fakültesi: Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü
 • Fen Edebiyat Fakültesi: Sosyoloji Bölümü
 • Güzel Sanatlar Fakültesi: Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü
 • Mimarlık Fakültesi: Şehir ve Bölge Planlama, Mimarlık bölümleri
 • Mühendislik Fakültesi: Çevre Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümleri
 • Spor Bilimleri Fakültesi: Spor Yöneticiliği, Beden Eğitimi ve Spor bölümleri
 • Tıp Fakültesi: Dahili Tıp Bilimleri ve Cerrahi Tıp Bilimleri bölümleri
 • Niğde Zübeyde Hanım Sağlık Yüksekokulu: Hemşirelik Bölümü

Genel Şartlar:

 • Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’ne Üniversitemiz web sitesi (www.ohu.edu.tr) yönetmelikler ve yönergeler bölümünden ulaşılabilir.
 • Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (on beş) gündür.
 • Doçent ve Profesör kadroları daimi statüde olup adayların; 2547 sayılı Kanun’un 24. ve 26. maddesinde belirtilen şartlara, Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların ise 2547 sayılı Kanun’un 23. maddesinde belirtilen şartlara ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine haiz olmaları gerekmektedir.
 • Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’nin “Doçentlik Kadrosuna Atanma Başvuru Kriterleri” başlıklı 11. maddesinin 3. fıkrasında yer alan Doçentlik Sözlü Sınavına ilişkin; doçentlik unvanını Üniversitelerarası Kurulca sözlü sınava tabi tutulmadan almış olan adaylar; müracaat ettikleri doçent kadroları için Üniversitelerarası Kurulca oluşturulacak jüri üyelerince sözlü sınava tabi tutulacaktır. Bu sınavdan başarılı olmayan adayların atamaları yapılmayacaktır.
 • İlanda yer alan unvanlar için Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerinde belirtilen yabancı dil koşuluna ilişkin KPDS, ÜDS, YDS, YÖKDİL veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca kabul edilen Yabancı Dil sınavlarının birinden yabancı dil puanı başarı koşulunun sağlanması ve Bakanlar Kurulu Kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş olan FETÖ/PDY, PKK ve DAEŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmaması gerekmektedir.

İstenilen Belgeler:

 1. Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’nın web sitesi matbu formlar modülünde yer alan “Öğretim Üyesi Başvuru Dilekçesi” ile öz geçmiş, nüfus cüzdan sureti, 2 adet fotoğraf, hizmet belgesi, yabancı dil belgesi, lisans-yüksek lisans-doktora belgesi, profesör ve doçent kadroları için doçentlik başarı belgesi, puanlama tablosu ve yayın listesinden oluşan başvuru dosyası ile aynı belgelerle birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan Profesör kadrosu için 6 adet (1 fiziksel+6 dijital(Flash Bellek)), Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadroları için 4 adet (1 fiziksel + 4 dijital (Flash Bellek)), bilimsel yayın dosyalarını ekleyerek Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’na şahsen veya posta ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir.
 2. 23.11.2020 tarihinden sonra şahsen veya posta ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin Üniversitelerarası Kurulca onaylanmış olması gerekmektedir.
NOT:
 • 2547 sayılı Kanun’un Ek-38. maddesi uyarınca belirlenen %20 kotası ile başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.
İlk Başvuru Tarihi : 09.11.2020 Son Başvuru Tarihi : 23.11.2020
Resmi Gazete İlanı
Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

5 × two =