Mersin Üniversitesi 30 Akademik Personel Alımı Yapacak!

0
338

Mersin Üniversitesi 30 akademik personel olarakProfesör, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi alımı yapacağını duyurmuştur!

Mersin Üniversitesi 30 akademik personel alımı yapacak. Çeşitli fakülteler için Profesör, Doçent ve Dr. Öğretim Görevlisi alımı yapılacak.

Mersin Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve ilgili yönetmelik uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvurular 2547 sayılı Kanunun 23. 24. ve 26. maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Mersin Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri’nin (Bakınız: http://www.mersin.edu.tr/universitemiz/akademik-yukseltilme-ve-atanma-olcutleri) ilgili maddelerine göre değerlendirilecektir. Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür.

İlan Yayım Tarihi : 03.04.2020

Son Başvuru Tarihi : 20.04.2020

Başvuruda İstenilen Belgeler

Genel Bilgiler

  • Profesör ve Doçent kadrosu daimi statüde olup, Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gereklidir.
  • İlanda yer alan unvanlar için istenen Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri’nde belirtilen yabancı dil başvuru koşuluna ilişkin YÖKDİL, YDS, KPDS, ÜDS ve ÖSYM tarafından yayımlanan güncel eş değerlik duyurusunda belirtilen diğer yabancı dil belgeleri geçerli olacaktır. (Belge üzerindeki geçerlilik tarihi varsa bu tarih esas alınacaktır.)
  • 2547 Sayılı Kanun’un Ek 38. maddesi uyarınca belirlenen %20’lik kota kapsamında başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.
  • Posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
  • Başvuru önkoşullarını sağlamayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.
  • Yanlış beyanda bulunarak atanmaya hak kazananların atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.

Resmi Gazete’ de yayımlanan ilana ulaşmak için tıklayınız.

Bu haberle ilgili forum sayfamız üzerinden görüşlerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

14 − 6 =