Mersin Üniversitesi 2 Araştırma Görevlisi Alım İlanı

0
1213

Mersin Üniversitesi Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.

Mersin Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 2 öğretim elemanı alımı ile alakalı ilanı 13 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Mersin Üniversitesi öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 2 Araştırma Görevlisi alımı yapılacağını duyurdu.
“Mersin Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda isimleri yazılı birimine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 50/d md. “Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrolarına Atananların Lisansüstü Eğitimleri ile Diğer Hususlara İlişkin Usul ve Esaslar” ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili maddelerine göre “Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrosu” kapsamında olmak üzere Araştırma Görevlisi alınacaktır.
İlanda yer alan Mersin Üniversitesi’ne alım yapılacak öğretim elemanı kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Fen Edebiyat Fakültesi: Psikoloji

Başvuru Evrakları:

 1. Başvuru Formu (Üniversitemiz Web Sayfasında İlanlar Alanında)
 2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 3. Öz geçmiş
 4. Lisans/Lisansüstü diplomaların veya Geçici mezuniyet belgelerinin sureti veya e-Devlet çıktısı (Yabancı öğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösterir belge)
 5. Doktora öğrenci belgesinin aslı (Belgede öğrencinin ders aşaması, tez aşaması durumu belirtilecek)
 6. Lisans Transkripti (Onaylı Örneği) (Lisans mezuniyet puanının hesaplanmasında YÖK’ün yayınlamış olduğu 4’lük ve 5’lik sistemin 100’lük Sistemde Eşdeğerliliği tabloları dikkate alınacaktır)
 7. Merkezi Sınav (ALES) Belgesi (Son 5 yıl)
 8. İlan edilen bölüm/anabilim dalı/program hangi alandan öğrenci alıyorsa o alandaki ALES puan türü kullanılacaktır.
 9. Doktora eğitimi öğrencisi olma şartı aranır. Adayların azami eğitim (lisansüstü) süresini aşmamış olması gerekir.
  1. 06.02.2013 tarihinde Resmî Gazete’de yayımlanan Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliğinde tanımlanan azami öğrenim süresini dolduran ancak 2016-2017 eğitim öğretim güz yarıyılından itibaren azami süreleri tekrar başlatılan öğrenciler ile,
  2. Lisansüstü Eğitim Yönetmeliğinin yayımlandığı 20.04.2016 tarihinden itibaren 2017 Güz dönemine kadar geçen sürede azami öğrenim sürelerinin dolması nedeniyle kadro ile ilişikleri kesilen araştırma görevlileri 2016-2017 güz döneminde azami öğrenim sürelerinin yeniden başlaması nedeniyle bu kadrolara başvuramazlar.
 10. 2 Adet fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı)
 11. YÖKDİL, YDS, KPDS, ÜDS ve ÖSYM tarafından yayımlanan güncel eş değerlik duyurusunda belirtilen diğer yabancı dil belgeleri geçerli olacaktır. (Belge üzerindeki geçerlilik tarihi varsa bu tarih esas alınacaktır.)

Başvuru Yöntemi

 1. Başvurular şahsen veya posta yoluyla yapılabilir. NOT: 1- Süresi içinde yapılmayan başvurular, eksik belgeli dosyalar ve postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
 2. Yanlış beyanda bulunarak atanmaya hak kazanan adayların atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
 3. İlan edilen kadrolara başvurular aşağıdaki tabloda yer alan “BAŞVURU YERİ” başlıklı sütunda yazılı olan birime yapılacaktır
SINAV TAKVİMİ
 • Başvuru Tarihi: 13.10.2020
 • Son Başvuru Tarihi: 27.10.2020
 • Ön Değerlendirme Tarihi: 02.11.2020
 • Sınava Giriş Tarihi: 04.11.2020
 • Sonuç Açıklama Tarihi: 06.11.2020
 • Sonuçların Açıklanacağı Web Adresi: www.mersin.edu.tr
 • AÇIKLAMA: Web sayfamızdaki Duyurular tebliğ niteliği taşımaktadır. Ayrıca posta ile tebligat yapılmayacaktır.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

one × 3 =