MEF Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

0
332

MEF Üniversitesi öğretim üyesi ilanı yayımladı.

MEF Üniversitesi, Eğitim Fakültesi,  Sanat Tasarım ve Mimarlık, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler ve Mühendislik Fakültelerine toplamda 15 öğretim üyesi alınması ile alakalı ilan Resmi Gazete’de yayımlandı.

MEF Üniversitesi öğretim üyesi ilanında toplamda 6 Doktor Öğretim Üyesi,5 Doçent ve 4 Profesör alımı yapılacağını duyurdu.
MEF Üniversitesi Rektörlüğünden: Eğitim-Öğretim dili %100 İngilizce olan, tüm bölümlerinde “Flipped Classroom/ Learning” öğretim modelinin uygulandığı Üniversitemiz İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler, Sanat Tasarım ve Mimarlık, Eğitim ve Mühendislik Fakültelerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ile Üniversitemiz Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Ölçütleri uyarınca, aşağıdaki açıklama kısmında belirtilen alanlarda uzmanlaşmış, aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi, tam gün görev yapacak öğretim elemanları alınacaktır. “

İstenilen Belgeler

 • Başvuru dilekçesi,
 • Son 6 ayda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,
 • YÖK formatlı güncel öz geçmiş,
 • Onaylı nüfus cüzdanı sureti,
 • Lisans, yüksek lisans, doktora belgelerinin aslı veya resmi onaylı örnekleri,
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi,
 • Yabancı dil (İngilizce) yeterliliği için, aşağıdaki koşuldan en az birini sağladığını gösteren
  belge;
  • Türkçe dışındaki öğretim dilinin, öğretim elemanının anadili olması.
  • Öğretim elemanının lisans veya doktora öğreniminin tamamını öğretimin verileceği dilin anadil olarak konuşulduğu ülkede bu dille verildiği bir programda tamamlamış olması.
  • Öğretimin verileceği dilin resmî dil olarak kabul edildiği bir ülkedeki, Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınan ve ülkenin resmî dilinde eğitim veren yükseköğretim kurumlarının birinde toplamda en az bir yıl (iki yarıyıl) öğretim elemanı olarak çalışmış ve ders vermiş olması bu durumu ilgili yükseköğretim kurumundan resmî olarak belgelendirmiş olması ve ilgili yükseköğretim kurumundan ayrılmasının üzerinden en fazla iki yıl geçmiş olması.
  • Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezî yabancı dil sınavları ile eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarından yüz tam puan üzerinden asgarî seksen puanla başarılı olması. (Çalışılan yükseköğretim kurumundan ayrılan ve iki yıldan fazla öğretim elemanlığına ara verenlerin başka bir yükseköğretim kurumuna öğretim elemanı olarak geçişinde de söz konusu merkezi yabancı dil sınav puanlarına ilişkin belgeleri ilgili merkezi sınavın geçerlilik süresine göre yeniden ibraz etmeleri gerekir.)
 • Adayların, yayın listesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını, yayınlarına yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmalarını, eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayacak şekilde hazırlanmış Profesör kadrosu için 6, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi kadrosu için 4 nüsha dosya ile başvurmaları gerekmektedir.
 • Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulunca tanınan yurt dışı Üniversitelerinden alınmış ve Üniversitelerarası Kurulca onaylanmış denkliğinin olması veya denklik için Üniversitelerarası Kurula başvuru yapılmış olması gerekmektedir.

Başvuru Şartları, Yeri ve Tarihleri

 • Başvurular, ilanın yayımı tarihinden itibaren 30 Haziran 2020 tarihine kadar aşağıda belirtilen adrese şahsen veya posta ile yapılabilir.
 • Posta ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar Üniversitemize ulaşmış olması gerekmektedir.
 • NOT: Başvuran tüm adaylar, Üniversitemizin tüm bölümlerinde uygulanan “Flipped Classroom/Learning” eğitim modeli ile eğitim-öğretim yapmayı ve MEF Üniversitesi Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Ölçütleri”nde tanımlanan Okulda Üniversite Modeli’nin yürütülmesine ilişkin görevleri yerine getirmeyi kabul ederler.
İLAN BAŞLANGIÇ TARİHİ : 04 Haziran 2020 İLAN BİTİŞ TARİHİ : 30 Haziran 2020
İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek için tıklayınız 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

2 × 4 =