Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı Yayımladı!

0
65

Marmara Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Marmara Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 5 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 15 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Marmara Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 4 Doçent ve 1 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
” Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden:
Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi’ne aşağıda belirtilen Bölüm ve Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlamış olmak koşuluyla Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi alınacaktır.”
İlanda yer alan Marmara Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
  • Atatürk Eğitim Fakültesi: Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi
  • Fen-Edebiyat Fakültesi: Felsefe
  • İlahiyat Fakültesi: Temel İslam Bilimleri
  • Mühendislik Fakültesi: İnşaat Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği
 

İstenilen Belgeler:

Doçent kadrosu Daimi statüde olup,
  • Atanmak isteyenlerin öz geçmişlerini,
  • Tasdikli veya e-devlet üzerinden alınan karekodlu Doçentlik Belgelerini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 4 takım başvuru dosyasını PDF formatında CD veya Taşınır Belleğe aktarılarak dilekçeleri ile birlikte ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlük Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.
Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların
  • Öz geçmişlerini, tasdikli veya e-devlet üzerinden alınan karekodlu Doktora belgelerini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 4 takım başvuru dosyasını PDF formatında CD veya Taşınır Belleğe aktarılarak dilekçeleri ile ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde ilgili Birime (Fakülte, Enstitü, Yüksekokul, Meslek Yüksekokulu) şahsen başvurmaları gerekmektedir

Diğer Şartlar:

  1. Yabancı Dille Eğitim yapan Birimlere müracaatlarda Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik uygulanmaktadır.
  2. Yurt dışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

12 + 9 =