Marmara Üniversitesi 48 Öğretim Üyesi Alımı Yapacak!

0
347

Marmara Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağını duyurdu.

Marmara Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 48 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 15 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Marmara Üniversitesi, öğretim elemanı alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda 23 Profesör, 24 Doçent ve 1 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Rektörlüğü, Mühendislik Fakültesi, Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Araştırmaları Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokuluna 15.07.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 10 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin ilgili maddeleri, 10.07.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve 09.11.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği”nin ilgili maddelerine göre Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alınacaktır. (Araştırma Görevlisi kadrolarına atamalar 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi uyarınca yapılacaktır.) “
İlanda yer alan Marmara Üniversitesi alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren birimler aşağıda iletilmiştir:
 • Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu: Sermaye Piyasası
 • İktisat Fakültesi: İktisat
 • İşletme Fakültesi: İşletme, Yönetim Bilişim Sistemleri
 • Mühendislik Fakültesi: Çevre Mühendisliği
 • Spor Bilimleri Fakültesi: Antrenörlük Eğitimi, Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi
 • Teknoloji Fakültesi: Elektrik-Elektronik Mühendisliği
 • Tıp Fakültesi: Cerrahi Tıp Bilimleri, Dahili Tıp Bilimleri, Temel Tıp Bilimleri

  İstenen Belgeler:

 • Profesör kadrosu Daimi statüde olup, başvuracak adayların Anabilim Dalı ile “Başlıca Araştırma Eserini” belirttiği dilekçesi ile birlikte, özgeçmişini, tasdikli veya e-Devlet üzerinden alınan karekodlu Doçentlik belgesini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 6 takım başvuru dosyasını PDF formatında CD veya Taşınabilir Belleğe aktararak ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.
 • Doçent kadrosu Daimi statüde olup, atanmak isteyenlerin özgeçmişlerini, tasdikli veya e-Devlet üzerinden alınan karekodlu Doçentlik Belgelerini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 4 takım başvuru dosyasını PDF formatında CD veya Taşınır Belleğe aktarılarak dilekçeleri ile birlikte ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.
 • Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların öz geçmişlerini, tasdikli veya e-Devlet üzerinden alınan karekodlu Doktora belgelerini, ilgili yönetmelik ve yönergeye uygun hazırlanmış 4 takım başvuru dosyasını PDF formatında CD veya Taşınır Belleğe aktarılarak dilekçeleri ile birlikte ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde ilgili Birime (Fakülte, Enstitü, Yüksekokul, Meslek Yüksekokulu) şahsen başvurmaları gerekmektedir.
* Yabancı Dille Eğitim yapan Birimlere müracaatlarda Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik uygulanmaktadır. Yurt dışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

4 × 4 =