Manisa Celal Bayar Üniversitesi 9 Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor!

0
1131

Manisa Celal Bayar Üniversitesi akademisyen alımı yapılacağını duyurdu.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi çeşitli fakülte/enstitü ve bölüm/ana bilim dallarına 9 öğretim üyesi alımı ile alakalı ilanı 02 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımladı.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğretim üyesi alımı yapılacağını ilettiği Resmi Gazete ilanında toplamda  4 Doçent ve 5 Doktor Öğretim Üyesi alımı yapılacağını duyurdu.
“Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğünden: Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğünden: ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARINA (DOÇENT, DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ) AİT İLAN Üniversitemiz Akademik birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili hükümleri ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Atama ve Yükseltme Yönergesi hükümleri doğrultusunda Öğretim Üyesi alınacaktır. “
İlanda yer alan Manisa Celal Bayar Üniversitesi’ne alım yapılacak akademisyen kadroları için ilgili kadroyu içeren fakülteler aşağıda iletilmiştir:
 • Tıp Fakültesi: Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü
 • Uygulamalı Bilimler Fakültesi: Sigortacılık Bölümü
 • Eğitim Fakültesi: Sınıf Eğitimi Bölümü
 • Fen Edebiyat Fakültesi: Zooloji Bölümü
 • Gördes Meslek Yüksekokulu: Acil Durum ve Afet Yönetimi Bölümü
 • Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi: Bilgisayar Yazılımı Bölümü
 • İşletme Fakültesi: Dış Ticaret Bölümü
 • Mühendislik Fakültesi: Elektrik/ Elektronik Mühendisliği Bölümü

MÜRACAATTA ARANACAK ŞARTLAR:

DOÇENTLER İÇİN
 1. 2547 sayılı Kanun’un 24. maddesinde belirtilen şartları taşımak,
 2. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 65 (altmış beş) veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
 3. Doçent kadroları daimi statüdedir.
 4. 1 (Bir) Adet Başvuru Dosyası (Başvuru Dilekçesi, Özgeçmiş, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu, Niyet Mektubu, Doçentlik Belgesi Onaylı Sureti, Öğrenim Belgeleri, Yabancı Dil Belgesi, Nüfus Cüzdanı Sureti, 2 adet Fotoğraf)
 5. 1 (Bir) Takım Dosya ve 4 (dört) adet USB Bellek (Özgeçmiş, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu, Doçentlik Belgesi Onaylı Sureti, Yabancı Dil Belgesi, Yayın Listesi, Bilimsel Çalışma ve Yayınları içeren)
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYELERİ İÇİN
 1. 2547 sayılı Kanun’un 23. maddesinde belirtilen şartları taşımak,
 2. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 60 (altmış) veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,
 3. 1 (Bir) Adet Başvuru Dosyası (Başvuru Dilekçesi, Özgeçmiş, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu, Niyet Mektubu, Nüfus Cüzdanı Sureti, Doktora Belgesi Onaylı Sureti, Yabancı Dil Belgesi, Öğrenim Belgeleri, 2 adet Fotoğraf)
 4. 1 (Bir) Takım Dosya ve 4 (dört) adet USB Bellek (Özgeçmiş, Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu, Doktora Belgesi Onaylı Sureti, Yabancı Dil Belgesi, Yayın Listesi, Bilimsel Çalışma ve Yayınları içeren)

Genel Şartlar:

 • Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşımaları gerekmektedir.
 • Yurt dışı Kurumlardan alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliği’nin onaylanmış olması şarttır.
 • İlan şartlarımızı taşıyan adayların ilanımızın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde; Doçent adaylarının Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi adaylarının ise kadronun ilan edildiği birimlere şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir.
 • Profesör ve Doçent kadrosunda görev yapmakta olan öğretim üyeleri sahip olduğu unvanlardan daha alt unvanlı kadrolara başvuru yapamazlar.
 • Posta ile Yapılacak Başvuruların Son Başvuru Tarihine Kadar Başvuru Yapılacak Birime (İlan Üzerinde Belirtilen Başvuru Yerine) Ulaşması Gerekmekte Olup, Postadaki Gecikmelerden Üniversitemiz Sorumlu Değildir.
 • NOT: “Manisa Celal Bayar Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Atama ve Yükseltme Yönergesi” ne http://personel.cbu.edu.tr/yonergeler.5532.tr.html adresinden, “Akademik Etkinlik Değerlendirme Formu” na http://personel.cbu.edu.tr/formlar-ve-dokumanlar/formlar.5574.tr.html adresinden ulaşılabilmektedir.

İlan içeriğindeki diğer detayları incelemek ve bilgi almak için tıklayınız
İlan hakkında görüşlerinizi forum sayfamız üzerinden iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

four × 2 =